Znížené alebo vysoké stropy v obývacej miestnosti

Aká predstava vám vyhovuje viac, znížený alebo vysoký strop v obývacej miestnosti? Znížené stropy umožňujú rýchlejšie a lepšie vyhriatie miestnosti, pôsobia útulnejšie, zatiaľ čo vysoké stropy navodzujú v kombinácii s rustikálnym nábytkom, pocit vznešenosti, keďže vysokými stropmi boli vybavené aristokratické sídla v minulých časoch. Z iného uhla pohľadu by sa dalo tvrdiť, že nízke stropy zmenšujú daný priestor, ktorý následne pôsobí zapratane a nie je dostatočne vzdušný.


Ak ste milovníkmi veľkého priestoru, nevýhodu znížených stropov by mohlo byť jeho zmenšenie. V dnešnej dobe sa často kladie dôraz na optické zväčšenie miestností a to použitím svetlých farieb, svetlého nábytku a iných pomôcok, ako sú napríklad zrkadlá a vertikálne obrazy, ktoré vytvorenie tohto dojmu podporujú.


Spôsob zníženia stropu

Ak ste sa rozhodli pre zníženie stropu bez zásahov, vizuálne tento zámer docielite použitím tmavších farieb na strop ako na steny obývacej izby. Pri praktických zásahoch k nevyhnutným pomôckam na zníženie stropu patrí sadrokartón, ktorý je tvarovateľný a finančne dostupný pre bežných spotrebiteľov. Zaujímavou možnosťou zníženia stropu je použitie dreva v prípade, ak chcete vniesť do vášho príbytku prírodný materiál a v škandinávskom či provensálskom duchu, prispôsobiť výšku stropu vašim predstavám.


Možnosťou zníženia stropu sú aj netradičné dvojúrovňové sadrokartónové stropy, ktoré vytvárajú zaujímavý a neobvyklý tvar stropu. Takýmto spôsobom je možné na strope vytvoriť zakrivené a oblé čiary ako aj úchvatné vzory, ktoré podporia pridanú hodnotu celej miestnosti a podporia rustikálny či barokový štýl. V prípade moderných obývacích miestností sa volia pri znižovaní stropu týmto spôsobom priame a pravidelné línie a tvary. Potom už len zvoliť správne osvetlenie, ktoré s vami rezonuje a máte hotovo.


Pri znížených stropoch sa odporúča použiť na zariadenie obývacej miestnosti nízky nábytok, vertikálne predmety a stropné svietidlá, keďže závesné svietidlá sú vhodné v prípade vysokých stropov v tejto spoločenskej miestnosti.


Obývacia miestnosť je miesto, kde sa stretávame pri spoločných rozhovoroch s rodinou, ale aj so známymi a s priateľmi, kde trávime večerný čas, ktorý si vypĺňame spoločenskými hrami alebo pozeraním obľúbených programov v televízii. Z tohto dôvodu je dôležité, aby sme sa v obývacej miestnosti cítili pohodlne, príjemne, aby nám zariadenie a celkové pôsobenie vyhovovalo a páčilo sa nám.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *