Zariadenie študentskej izby

Ak deti trochu povyrastú, potom to bude zase iné, budem si môcť dovoliť mnohé, o čom môžem teraz iba snívať, budem mať viac času na seba, na svoje vlastné záľuby .. aj takto znejú úvahy alebo vyslovené vety mnohých rodičov, hlavne mám, ktoré sú mamami na plný úväzok. Sú tu pre svoje deti nonstop. Až zrazu, niekedy ani nevieme, ako sa to všetko zomlelo, ale čas je neúprosný a plynie, plynie .. až zrazu zistíme, že naše deti už nie sú deťmi a aj keď my ideme ešte v starých koľajach a niekedy sa k nim správame ako k škôlkarom .. uvedomíme si, že to zletelo a nie sú ani žiakmi základných škôl, ale študentmi. Študentmi na stredných školách, študentmi so svojou hlavou, svojimi prioritami a skupinkou kamarátov, ktorá nám nemusí vždy lahodiť, hlavne nie nášmu tradičnému štýlu a spôsobu uvažovania. Takže, všetko sa zmenilo. Tomu zodpovedá netypické oblečenie, ktoré prevláda v šatníku našich veľkých ratolestí, plagáty na stenách a zaujímavý štýl hudby. V tomto prípade je potrebné premeniť aj detskú izbu na študentskú izbu so všetkým, čo k tomu prináleží.


Čo je potrebné? Ako postupovať?

  • nový koberec a nové doplnky

Detským motívom odzvonilo, nahradia ich nové predložky na podlahu a nové doplnky. Vytvorte im patričné miesto, či už na bielych stenách, na poličkách alebo kdekoľvek inde, ich výber už nechajte na vášho tínedžera.


  • zónovanie

K základným zónam patrí zóna na učenie sa, zóna na spánok a spoločenská zóna na hru a prijímanie návštev. Jednotlivé časti môžu byť od seba oddelené nábytkom. Vyžadujú si dostatočné a primerané osvetlenie. Pri posteli by nemal chýbať stolík s nočnou lampou, ktorá si nájde svoju uplatnenie aj na pracovnom stole. Zvážte výber aj hlavného osvetlenia.


  • úložný priestor

Ak aj ponecháte niektoré časti nábytku z pôvodnej detskej izby, ich vyplnenie bude diametrálne odlišné. Hračky tu už nepatria. Pribudnú knihy, zošity, školské predmety, oblečenie, topánky, kozmetika, ktoré je možné uskladniť do boxov pre lepšiu prehľadnosť. Možno sa podarí vyhradiť aj skrinku na spomienkové predmety.


  • písací stôl a stolička

Najdôležitejší prvok v študentskej izbe, ktorého kvalita je zárukou pohodlia pri učení sa, vypracovávaní úloh a napredovaní. Dbajte na správne umiestnenie stola s dostatočnou písacou plochou a vhodným osvetlením. Stolička by mala podporiť správne držanie tela.


Pri zariaďovaní sa neobávajte kontrastov, rôznorodých kombinácií farieb a vzorov. Pri výbere jednotlivých komponentov nechajte rozhodnutie na vašom študentovi pod vedením vášho jemného usmerňovania. Výsledok bude jedinečný ako je aj osobnosť vášho dieťaťa.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *