Zariadenie chaty vo vidieckom štýle

Dni na chate. Cez víkendy, dovolenky, vo voľnom čase. Vieme, aké výhody nám pobyt na chate v krásnom prostredí prináša a čo s nami robí napájanie sa na prírodu a jej živly. Miesto, kde prúdi čistá energia, ktorá nás dobíja nezameniteľnou silou a hnacím motorom pre naše ďalšie smerovanie. Miesto, kde prichádzajú nové nápady, inšpirácia, ale aj stíšenie, ktoré v centre mesta alebo v pracovnom prostredí neprichádza. Ten pocit stojí za to a je to práve vedomie nezameniteľného čara, ktoré nás ustavične ťahá na chatu, aj keď jej vybavenie, štandard a celkový komfort nezodpovedá tomu, čo máme doma. Celkovú atmosféru vytvára nie len okolie chaty, ale aj samotné zariadenie na chate.


V tomto článku sme sa zamerali na zariadenie chaty vo vidieckom štýle, ktorý má blízko k prírodným materiálom a tým aj k prírode a žitiu v súlade s ňou. Práve príroda sa v ťažkých a náročných dňoch či celých obdobiach a etapách stáva našou učiteľkou, liečiteľkou, terapeutkou. Práve v prírodnom prostredí nachádzame odpovede na naše otázky. Vidiecky štýl je inšpirovaný viacerými krajinami, vyznačuje sa funkčnosťou a značným množstvom prírodných prvkov.

V súčasnosti je trend návratu k súžitiu s rytmom prírody, ktorá nám vo svojej podstate dáva všetko, čo k nášmu životu potrebujeme. V zariadení chaty vo vidieckom štýle sa objavujú prvky folklóru, svoje zastúpenie majú ručne vyrobené výrobky, drevená podlaha, stropné trámy a celkovo použitie prírodného materiálu. Patrí tu drevo, tehla, kameň, ratan. V súčasnosti aj mladé generácie preferujú jednoduché bývanie pred značným luxusom z dôvodu priklonenia sa k prírodnému, ekologickému nažívaniu s rozumným hospodárením.

V interiéri zariadenom vo vidieckom štýle prevláda drevo a ešte raz drevo. Drevo príjemne vonia a vnáša do príbytku osobitú atmosféru a pokoj. Vo vidieckom štýle má svoje zastúpenie dubové a bukové drevo, ale aj smrekové alebo čerešňové drevo. Vzhľadom na použitý materiál je nábytok spravidla masívny. Základ tvorí drevený stôl. Prevládajú prírodné zemité farby a ich odtiene.

K vidieckemu štýlu patria kvety, či už živé vo vázach alebo vyobrazené na keramike, tapetách, obrazoch, dekách, obliečkach, vankúšoch. Prinášajú znamenitý nádych jemnosti a romantiky. Pri vidieckom štýle sa nemusíte obávať použitia staršieho nábytku ako je napríklad skrinka alebo kreslo po starých rodičoch. Dokonale vám do tohto typu príbytku zapadne. Zamerať sa na obstarávanie nového zariadenia nie je v tomto prípade celkom zmysluplné. V prvom rade využite produkty, ktoré už máte, ktoré sú v priestoroch chaty založené, skryté, ktoré nekúpite v supermarketoch. Práve v nich je ukryté kúzlo. Kúzlo, ktoré máme na dosah a ktoré je hmatateľné. Zlúčenie moderného štandardu v bývaní s pôvodným štýlom a s jeho prvkami.

Vidiecky štýl je prirodzený a autentický, niekedy stačia drobné úpravy historických kusov nábytku a máte to. Hotová dokonalosť, kde cítime tradície, kultúru, život a odkaz našich predkov, náš rodokmeň.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *