Záchod v kúpeľni – áno či nie?

Ak sa rozhodujete, či umiestniť toaletu do kúpeľne, alebo jej vyčleniť samostatnú miestnosť, zvážte jednotlivé výhody a nevýhody.

Výhody

  • Viac priestoru
  • Okamžitý prístup k umývadlu

Nevýhody

  • Nedostatok súkromia vo viacčlennej domácnosti
  • Nepríjemný zápach

Ak sa už rozhodnete pre záchod v kúpeľni, dôležité je, oddeliť ho od zvyšku kúpeľne priečkou. Nezabúdajte na estetickú stránku a vytvorte miesto, kde sa budete cítiť príjemne. Priečka vhodne spĺňa svoj praktický účel pre zachovanie súkromia a intimity v prípade, že sa v kúpeľni stretávajú členovia rodiny. V dnešnej ponuke nájdete množstvo typov priečok, od plastových, cez sklenené až po textilné priečky a zásteny, ktoré sa koniec koncov stávajú dizajnovým prvkom a vy si môžete vybrať farby, vzory a motívy, ktoré sa vám páčia, hodia a do daného priestoru dobre zapadajú. Namiesto priečky môžete použiť napríklad skrinku alebo dokonca väčší kvet. Okolie toalety by malo byť v podstate sterilné a určitým spôsobom oddelené od zvyšku kúpeľne.


Pri zariaďovaní myslite na všetko, od podlahy až po strop. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnému zápachu, riešením je v tomto prípade odvetrávací ventilačný systém, ktorý čistí vzduch.


Miesto vašej dennej osobnej hygieny by malo byť dostatočne praktické a pohodlné, aby ste sa vo vašej kúpeľni, či už so záchodom alebo bez, cítili príjemne a radostne. Tak, aby vaše rutinné umývanie rúk či čistenie zubov, bolo vykonávané v kľudnej a harmonickej atmosfére, bez zbytočných stresov a napätia.


Venujte dostatočnú pozornosť nielen základnému vybaveniu, ale aj detailom, ktoré sú znamenité, osobité a dodávajú ten správny šmrnc. Dizajnové prvky ako nádobka na mydlo, kvetinové či iné prírodné vzory na stenách, špecifický rám zrkadla, netradičné úchytky na uteráky, luxusné osvetlenie, kúpeľňu krásne dotvoria do jedného ladného a pôsobivého celku. Nezabúdajte na farebné ladenie, ktoré pôsobí na naše zmysly a harmonizuje telo aj myseľ. Jednotlivými doplnkami podporíte štýl kúpeľne, ktorý tam chcete mať.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *