Zabudované spotrebiče v kuchyni, áno či nie?

Spotrebiče vo vašej domácnosti môžu byť stojace alebo zabudované. Ponuka spotrebičov s rozmanitými funkciami je viac ako značná a navyše aj dostatočne vplyvná vzhľadom na pôsobenie reklamy a popis jednotlivých produktov, ktoré dokážu viac, ako si dokážeme predstaviť.

Kávovary s časovačom, ktoré nám na nami zadaný čas vytvoria lahodný nápoj. Aj takto technicky dokonale môžu vyzerať naše rána, keď sa po prebudení potrebujeme naštartovať na volanie nového dňa a výzvy, ktoré nám ponúka a ktoré máme pred sebou. Niet sa čoho obávať, technológia nám zjednodušuje našu prácu, uľahčuje život, hlavne, keď s ňou vieme správne zachádzať a používať ju vyslovene v náš prospech.

Dnes už tvorí základ modernej kuchyne niekoľko v podstate nevyhnutných spotrebičov aj keď v dávnej minulosti to nebolo tak ani zďaleka. Doba pokročila a my s ňou. Aj v neskoršom veku môže gazdinkám učarovať nejaký dokonalý spotrebič, ktorý predstavuje novinku na trhu. A doprajú si ho, pretože to tak chcú, zatúžia po dokonalosti, ktorý daný produkt ponúka.

Neodmysliteľnou súčasťou kuchyne bývajú sporáky, varné dosky, rúry, chladničky, mixéry a tak ďalej. Keďže moderný trend určuje minimalistický štýl v bývaní, ktorý sa vyznačuje priam bezchybným poriadkom a čistotou, do istej miery sa to týka aj umiestnenia spotrebičov. Zbytočne sa nevystavujú, nevytŕčajú, ale nadobúdajú svoje stále vstavané miesto v skrinkách, kde sú výborne skryté pred zrakmi osadenstva príbytku. Dojem čistoty je stopercentne zachovaný. Takže umývačka riadu, chladnička alebo práčka môže pôsobiť ako úložná skrinka.


Varný panel, ktorý tvorí keramická doska pôsobí výborne a je nenáročný na údržbu. Na trhu nájdete aj ponuku plynového varného panela, kde je horák zabudovaný pod sklom, takže plameň nevidíte.

Zabudovateľné rúry patria k najrozšírenejšej ponuke. Rúru môžete umiestniť aj do výšky očí. Ich súčasťou je množstvo inteligentných funkcií, o ktorých ste vždy snívali. Patrí tu zdravé varenie v pare, rotačné grilovanie, predelenie na dve časti s pôsobením rozdielnej teploty a podobne. Možnosťou zabudovania sa vyznačujú aj mikrovlnné rúry, fritézy, multifunkčný robot či krájač na chlieb.

Umývačka riadu môže byť prekrytá dvierkami, ktorý je z rovnakého materiálu ako kuchynská linka alebo môže byť do kuchynskej linky vstavaná ako jej neoddeliteľná súčasť. V niektorých domácnostiach sa nachádzajú práčky v kuchyni. Čo sa týka jej zabudovania, platia tu rovnaké pravidlá ako pri umývačke riadu.


Ak vás popis zabudovaných spotrebičov zaujal, prečo mu nedať zelenú aj u vás vo vašej domácnosti. Vyznačuje sa miernym cenovým navýšením v porovnaní so stojacimi spotrebičmi, s ktorým je potrebné v tomto prípade rátať. Vstavané spotrebiče je potrebné prispôsobiť dizajnu kuchynskej linky. Voľne stojace spotrebiče je možné dokúpiť už do funkčných kuchýň bez potreby určitých zásahov do ich štruktúry. Z tohto pohľadu si vstavané spotrebiče vyžadujú presný plán, ktorý je súčasťou návrhu konkrétnej kuchyne a tomu je potrebné prispôsobiť inštaláciu rozvodu vody, plynu a elektriny.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *