Tipy na zimnú záhradu

Zimná záhrada je určitý druh obytného priestoru, ktorý je spravidla dostatočne zateplený s prístupom k zdroju tepla. To znamená, že v zimnej záhrade môžete pobývať v rámci voľnočasových aktivít aj v nepriaznivom zimnom období.

Zimná záhrada je súčasťou domu, rozširuje obytný priestor a ponúka nové možnosti. Základným znakom zimnej záhrady je možnosť vykurovania, aby sme sa v prívetivom hrejivom prostredí dokázali zotaviť zo svojich neduhov v podobe stresov, nahromadeného napätia, negatívnych pocitov a myšlienok. Či už zimnú záhradu využijete vyslovene na oddych vo forme čítania kníh, rozjímania, či na vykonávanie vami obľúbených kreatívnych činností, pri ktorých vypnete nepretržitý sled myšlienok, je len na vás.

Charakteristickým znakom zimnej záhrady sú veľké okná, ktoré umožňujú prostredníctvom zraku nasávať atmosféru, ktorá je vonku, vnímať sneh, blato, víchricu. Okná s výhľadom do ďaleka nám umožňujú cítiť a vnímať podmienky, ktoré nám príroda prináša a to aj vtedy, keď sa nám ísť vonku do nevľúdneho počasia vôbec nechce.


Zimnú záhradu využijete celoročne. Vyznačujú sa rôznym typickým aj netypickým dizajnom. Kombinácia skla a dreva, miesto dreva sa často používa aj hliník, vám zaručí pocit pohodlia, príjemných pocitov v danom prostredí a nezameniteľnú spokojnosť, že ste na správnom mieste, kde práve máte byť, tvoriť, pracovať alebo oddychovať a radovať sa. Zimnú záhradu môžete použiť aj na pestovanie rastlín, alebo si ju môžete prispôsobiť na miesto, kde budete s obľubou servírovať jedlo a viesť rozhovory s vašimi blízkymi. Raňajky či večere v zimnej záhrade? To znie lákavo. Zimná záhrada ako obývacia miestnosť alebo pracovňa? Prečo nie. Zimné záhrady sa vyznačujú svojou pridanou estetickou hodnotou, dokonale zapadajú do záhrad a pôsobia priam magicky a čarovne. Nádherne dotvára vyžarovanie vášho domu, dodáva mu špecifický vzhľad a chvíle, ktoré si ako strojcovia vlastného šťastia, vyčarujete v tomto priestore, stoja za to.


Investícia, ktorá sa vyplatí. Za inšpiráciu stoja zimné záhrady rôznych tvarov. Ak využívate terasu v okolí vášho domu a radi by ste ju plnohodnotne užívali aj v zimnom období, môžete ju premeniť na zimnú záhradu, ktorá je zastrešená, zasklenená a dostatočne izolovaná s možnosťou vykurovania. Použité sklo vám neakumuluje teplotu daného priestoru, čo zase oceníte v lete, kedy si zo zimnej záhrady, otvorením sklenených posuvných dverí, vytvoríte fantastický vzdušný priestor. Dotvorte si vašu zimnú záhradu vhodnými doplnkami, ako sú rastliny, kvety, huňaté deky, ktoré padnú vhod počas zimných večerov, pohodlné pohovky alebo sedacie vaky, lampáše, svetelné reťaze, všetkým, čo máte radi a čo vás privádza k prepojeniu so svojím vnútrom.

Ak by vás počas náročného zimného obdobia, kedy sa objavujú aj temné stránky našej osobnosti, predsa len prepadli myšlienky o vašej nedokonalosti, prijmite ich a presvetlite vedomím, že si zaslúžite to najlepšie. Kryštály a vonné tyčinky padnú vhod na odstránenie negatívnych postojov.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *