Spálňa v podkroví

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí si líhajú do mäkkej postele v podkrovných priestoroch, máte o možnosť dostatočného relaxu a pohodlia, či už pred spaním alebo v čase vášho spánku a snívania, viac. Podkrovie je stavané tak, že spravidla umožňuje zvýšenú kvalitu oddychu v porovnaní s ostatnými tvarmi priestranstiev.

Pyramídový tvar naznačuje, že sa tu akumuluje energia, ktorá nás smeruje do nášho vnútra, do hlbšieho prepojenia sa samých so sebou a následnou rekapituláciou všedných bežných dní. Počnúc od našich reakcií na dané udalosti a ich následnou analýzou, cez naše vykonané aktivity, až po zhodnotenie samotných postojov, myšlienok a v neposlednom rade hromady pocitov, ktoré sú našou neodmysliteľnou súčasťou. Ideálne podmienky pre nastolenie psychickej a duševnej rovnováhy, pre duchovný rast. Možno samotné podmienky nestačia, je potrebné ich dostatočne využiť, chopiť sa príležitosti, ktorá sa nám ponúka a vytvoriť si našu vlastnú oázu pokoja so všetkým, čo k tomu patrí. Prakticky by to znamenalo, zariadiť si spálňu v podkroví vyhovujúco, postačujúco a prispieť svojou snahou o zdokonalenie už aj tak výborného miesta so zárukou pohodlia a spokojnosti.


K základnému zariadeniu spálne patrí posteľ, nočné stolíky, skriňa. Premyslite si vytvorenie dostatočného úložného priestoru. Výborným variantom je nábytok na mieru, predovšetkým v prípade, keď ho potrebujete umiestniť pod šikmý strop. V tomto prípade robustné skrine a skrinky nie sú práve správnou možnosťou, jednoducho by sa vám do spálne v podkroví nemuseli zmestiť.

Čo sa týka farby stien, je vhodné zvoliť svetlé, krémové, pastelové farby z dôvodu optického zväčšenia týchto vo väčšine prípadov malých miestností s malými strešnými oknami. Nie je to však podmienka a nevyhnutnosť. Možno práve vaša spálňa v podkroví sa vyznačuje väčšou rozlohou. Dbajte na dostatočný prísun prirodzeného svetla a čerstvého vzduchu. Práve strešné okná a šikmá stena vytvárajú zaujímavý priestor, ktorý je mnohokrát nie úplne jednoduché zariadiť.

Ak sa pozrieme na výhody, ktoré spálňa v podkroví prináša, zohľadníme špecifickú energiu, ktorú vytvára dizajn spálne v podkroví, zistíme, že klady prevyšujú určité nevýhody. Potom už zariaďovanie v tomto duchu a s týmto naladením danej miestnosti, nebude tak náročné a tak značným problémom. Uľahčíme si to vlastným postojom a prístupom plus znalosťami a využitím dostupných informácií, ktoré sa týkajú zariaďovania spálne v podkroví. Pohľad na nebo, na hviezdy cez strešné okná, romantika, krása, nám stojí za to.


Odporúčajú sa podkrovné vstavané skrine na mieru, ktoré šetria miesto, sú praktické a disponujú dostatkom úložného priestoru. Investíciu určite neoľutujete.

Ešte niekoľko typov na záver. Ak je strop podkrovia zdobený drevenými trámami, zaujímavo pôsobia v kontrastnej farbe s podlahou a nábytkom alebo v nezvyčajných farbách. Celkové vyžarovanie miestnosti si môžete dotvoriť a skrášliť tapetami s vybranými motívmi, ktoré sa vám páčia a ladia s daným priestorom. Nezabúdajte na primerané množstvo doplnkov, ktoré podčiarknu útulnosť spálne v podkroví a vy sa tam budete cítiť nekonečne príjemne a rozprávkovo, či už obývate túto miestnosť samostatne alebo so svojou polovičkou.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *