Spálňa podľa Feng shui

Staré čínske učenie Feng šuej prináša množstvo právd, ktoré sa vzťahujú na umiestnenie a rozloženie nábytku v našom príbytku. Podľa tohto učenia je práve spálňa jednou z najdôležitejších miestností u nás doma. Stačí zohľadniť niekoľko základných pravidiel a vaša spálňa bude oplývať správnym tokom energie, ktorú jednoducho ucítite, pretože pocity, ktoré budete zažívať v tejto miestnosti, budú ako nikdy predtým. Vyskúšajte niekoľko základných pravidiel, ktorých zámerom je využiť priestor na pozdvihnutie našich životov na vyššiu duchovnú úroveň.


Vhodné umiestnenie spálne

Spálňa by sa podľa učenia Feng šuej mala nachádzať v juhozápadnej časti domu alebo bytu, čo najďalej od vchodových dverí. Nemala by susediť s kúpeľňou alebo s toaletou.

Správne umiestnenie postele

Posteľ je najdôležitejšou súčasťou tejto miestnosti. Mala by byť umiestnená nie v priamej línii, ale uhlopriečne k dverám tak, aby ste na vstup do miestnosti mali dobrý výhľad pri spočívaní a oddychu na posteli. Toto pravidlo sa považuje za pravidlo číslo jeden.
Priestor pod posteľou by sa mal vyznačovať dostatočnou cirkuláciou vzduchu. Ideálne sú drevené postele s pevným čelom, ktoré navádzajú dojem ochrany a stability. Za posteľou by sa nemalo nachádzať okno vzhľadom na možný prievan a na vytváranie pocitu neistoty. Zrkadlá smerované k posteli sú znamením nepriazne pre vzťah a hraničia až s neverou. Nad posteľou by nemali byť pripevnené ťažké predmety ako sú lustre, police či ťažké rámy.


Výber farieb

Uprednostňujú sa zemité farby a ich odtiene. Ak by ste vo vašej spálni chceli podporiť podmienky na dobrý relax, môžete zvoliť jemné pastelové farby zelenej, žltej a béžovej. Naopak červená farba vnesie do vašej spálne vášeň.


Párovanie

Pri súžití v páre sa odporúča párovanie – dva nočné stolíky, dve skrinky, dva obrazy, dva dekoratívne predmety, ktoré sú umiestnené rovnomerne a symetricky. Rovnovážny princíp, ktorý je zobrazený v symbole jin a jang, kde je ženský a mužský aspekt v úplnej súhre a dokonalosti, je možné podporiť práve takýmto spôsobom. Podporte súlad, harmóniu a rovnováhu v partnerskom zväzku, ako sa len dá. Je to predsa dôležité a smerodajné pre kvalitu nášho života.


Žiadne nevhodné predmety, ktoré pôsobia rušivo a neharmonicky

Aj drobné predmety môžu vplývať na naše pocity, naladenie sa, celkový partnerský vzťah a to pomerne vo výraznej miere. Vyvarujte sa predmetom, ktoré určitým spôsobom vyobrazujú agresívnu alebo melancholickú tematiku a vnášajú nepriaznivé emócie do vašej spálne.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *