Skrine s posuvnými dverami vs. s klasickými dverami

Rozdiel medzi týmito skriňami môžete vidieť už od prvého pohľadu. No viete, ktoré sú lepšie? Alebo ktoré sa vám oplatia viac? To sa dočítate v dnešnom článku. Veríme, že aj tento článok vám pomôže pri výbere tej najlepšej skrine pre váš domov.

Skriňa s klasickými dverami

V tejto skrini sú dvere pripevnené k zárubní pomocou pántov. Zvyčajne dvoch alebo troch. Ak ide o šatníkovú skriňu je pántov viacej aby nedochádzalo k nadmernému zaťaženiu zárubne. Tieto skrine existujú už od nepamäti, ale aj napriek tomu sú skrine s posuvnými dverami čoraz populárnejšie.


Výhody skrine s klasickými dverami

 • Vylepšená viditeľnosť

Pri otvorení skrine si lepšie všimnete veci ako u skrine s posuvnými dverami. A to preto, lebo na rozdiel od posuvných dverí, klasická pri otvorení nezakryje jednu stranu šatníka.

 • Ponúka väčší priestor na zavesenie

Krídlové dvere vám vytvoria v skrini priestor na zavesenie doplnkov, ako sú plátené tašky alebo opasky.

 • Väčšia paleta farieb a povrchových úprav

Vďaka tomu, že tieto skrine sú tu už od nepamäti ponúkajú väčšiu paletu farieb a povrchových úprav. A vy tak od vašich preferencií môžete získať akúkoľvek farbu alebo dizajn.

 • Minimálna údržba

Nevýhody skrine s klasickými dverami

 • Väčší priestor

Medzi jednu z mála nevýhod tohto typu skrine, je že potrebujete viac priestoru na umiestnenie skrine. Pretože musíte rátať aj s otváraním dverí, čo pri skrini s posuvnými dverami nemusíte.

Skriňa s posuvnými dverami

Posuvné dvere na tomto type skrini sú skonštruované tak, aby sa dvere posúvali vodorovne po koľajniciach upevnených na hornom a spodnom ráme. V dnešnej dobe sa tento typ skrine stal viac populárnejší ako sú skrine s klasickými dverami.


Výhody skrine s posuvnými dverami

 • Dĺžka posuvných dverí

Príťažlivosť tohto typu skrine spočíva v tom, že má dostatok priestoru pre mnoho oblečenia, kufrov atď. Navyše šetria priestor aj v miestnosti, pretože nepotrebujú extra priestor na otváranie dverí.

 • Ponuka rôznych štýlov

Takýto typ skrine dodá miestnosti moderný nádych. No môžete sa rozhodnúť pre odlišné materiály, farby a povrchové úpravy. Tak dodáte svojej miestnosti jedinečný nádych.

 • Elegantný dizajn
 • Šetria miesto v miestnosti

Nevýhody skrine s posuvnými dverami

 • Viditeľnosť

Skriňa s posuvnými dverami má mnoho výhod, no pamätajte aj na menšiu nevýhodu. A tou je, že posuvné dvere pri otváraní zablokujú pohľad na jednu časť šatníka.

 • Posuvný systém

Taktiež ďalšou menšou nevýhodou je že posuvné dvere môžu vypadnúť z koľajníc. Preto občas skontrolujte posuvné systémy na šatníku, aby ste predišli problémom.

Zdroje:
makaan.com/iq/
livspace.com/in


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *