Rady a tipy na záhradné jazierko

Všetko sa začína nápadom a to aj samotná myšlienka vytvorenia záhradného jazierka. Záhradné jazierko, kde sú krásne vodné kvety, alebo kde plávajú pestrofarebné rybky, prípadne aj pstruhy alebo podobné druhy rýb, je výborným miestom, kde sa môžete pokojne usadiť a len tak byť, dýchať, nadchýnať sa krásou.


Ako teda postupovať, aby sme sa dopracovali k požadovanému výsledku. Na trhu nájdete rôzne možnosti, ktoré ponúkajú vytvorenie si záhradného jazierka potrebnej vyhovujúcej hĺbky. Zatraktívnite si vašu záhradu a poďte do toho.


  • Prvým bodom uskutočnenia predsavzatého plánu, je výber vhodnej polohy pre záhradné jazierko. Spravidla by to malo byť dostatočne svetelné miesto, na ktorom sa budú slnečné lúče odrážať od hladiny a vyživovať vegetáciu v jazierku.
  • Vykopte alebo vybagrujte jamu potrebných rozmerov, ktorej okraje by mali byť rovnomerné a v jednej rovine a či je to tak, o tom vás presvedčí a uistí vodováha. Hĺbka jazierka nesmie byť rovnaká v celom priereze jazierka, keďže ryby a rastliny vyžadujú rôzne hĺbkové zóny.
  • Jama sa zasypáva vrstvou piesku, na ktorú sa ukladá netkaná textília, čím sa vytvorí ochranná vrstva pre následné rozloženie potrebnej fólie.
  • Napokon sa do vytvoreného záhradného jazierka napustí voda až po okraj.
  • Vyberte si tvar jazierka, ktorý sa vám páči a vyhovuje vám. Nebráňte sa nepravidelným alebo oválnym tvarom, ktoré vám zaručia skrášlenie celej záhrady.

Vaša záhrada nadobudne nové vyžarovanie a pôsobenie. Pod vplyvom vody pocítite vlhkejší vzduch a vytvoríte si možnosť pestovania vodných rastlín, o ktorých ste snívali. Záhradné jazierko vám ponúkne príjemné osvieženie ako aj vhodné miesto pre relax a odpočinok.


Záhradné jazierko si vyžaduje počiatočnú investíciu, aby vôbec vzniklo, ako aj pravidelnú starostlivosť o ryby, o vodné rastliny ako aj o udržiavanie čistoty vody, čo sa samozrejme nedá považovať za určité nevýhody, ale za fakty, ktoré sa s existenciou záhradného jazierka bezprostredne spájajú. Naopak, splnené sny stoja za to, za všetku námahu a vloženú energiu, ktorá je potrebná z realizáciou daného projektu. Nenechajte sa odradiť a vytvorte si záhradu podľa vašich predstáv so všetkým, čo k tomu patrí. Navyše voda patrí k základným elementom a je v nej obsiahnutá neviditeľná energia a sila, ktorá na nás blahodarne pôsobí, či už pri dostatočnom príjme tekutín priamo do tela, alebo pri zdržiavaní sa v jej okolí.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *