Rady a nápady pre záhradu vhodnú aj pre psov

Ak máte psíka, z vlastnej skúsenosti poznáte všetky tie radosti a starosti, ktoré sa bezpodmienečne spájajú s jeho chovom, rastom, s jeho súžitím v rodinnom prostredí. Záhradný priestor umožní vášmu domácemu miláčikovi určitú voľnosť v pohybe, poskytne mu vhodnú možnosť na hru, objavovanie okolia a v podstate aj na oddych.
Ako to vymyslieť tak, aby sme sa vyhli zničeným záhonom? Do akej miery prispôsobiť záhradu psíkovi a akým spôsobom?


Nezabúdajte na výcvik, ktorý umožní nastaviť vášmu psíkovi hranice, ktoré vypovedajú o tom, čo si môže dovoliť a čo už je v istom slova zmysle nad mieru. Takýmto spôsobom sa navyše vytvára aj zdravé spolužitie a vzťah medzi vašim psíkom a vami.

Čo by nemalo chýbať vo vhodnej záhrade aj pre psa:

  • Oplotené teritórium

Oplotenie a vymedzenie priestoru je základom pre možnosť voľného pohybu psa v záhrade. Myslite na to, že pes môže na niektorých miestach, kde behá, skáče alebo hrabe vytvoriť udupaný povrch pôdy, kde nič neporastie. Buďte v tomto smere obozretní a vysádzajte na miestach, kde sa to pri vašom psom maznáčikovi vyplatí.


  • Údržba trávnika

Cestičky, jamy, blato miesto trávy pri nadmernej pohybovej aktivite psa je predpokladateľné a v praxi viac ako bežné. Poradíte si s tým aj tak, že určité časti záhrady obsypete kamienkami, alebo od jesene do jari umiestnite na jednotlivé kritické miesta vo vašej záhrade kovové rošty či pletivo. Na jar ich môžete po vyrastení trávy odstrániť. Váš trávnik môže byť s určitými nedokonalosťami pri aktivitách vášho psa v podstate dokonalý.


  • Ochrana záhonov a porastov

Je pravdepodobné, že prvé dva roky pri malom šteniatku, je potrebné chrániť rastliny vo vašej záhrade, napríklad nízkymi plotmi, pletivom, kolíkmi so sieťkami, ktoré zabránia ich následnému poškodeniu a zničeniu. Majte na zreteli, že spojenie pes a záhrada nemusí vyjsť celkom podľa vašich prvotných predstáv. Záleží aj od plemena a povahy vášho psíka.

  • Útočisko pre psa

Búda na záhrade poskytne vášmu psíkovi chránené miesto na oddych. Umiestniť ju môžete do voliéry s výbehom. Predstavuje výbornú pomôcku pre umiestnenie psíka v určitých prípadoch a navyše ju môžete krásne zakomponovať do zelene vašej záhrady.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *