Predsieň – čo by v nej nemalo chýbať. Ako ju efektívne a prakticky zariadiť.

Jednoznačný návod na zariadenie predsiene je pomerne náročný. Vybavenie predsiene v značnej miere závisí od jej veľkosti a tvaru, takže definitívne rady v postupe, ako si vyplniť túto miestnosť, ktorá je určitým vyústením ostatných miestností, nie je celkom na mieste.

V predsieni by nemal chýbať ukladací priestor, keď to rozloha dovoľuje. Z praxe vieme, že predsiene v panelákových bytoch sa vyznačujú pomerne malými rozmermi. V tomto prípade, je výbornou radou, ktorá napomôže optickému zväčšeniu priestoru, zvoliť svetlé farby. Svetlé farby stien, podlahy a nábytku. Jasnosť, vzdušnosť, priechodnosť pridávajú na pozitívnom myslení, cítení a vizuálne zväčšujú dané priestory. A to predsa potrebujeme, byť dobre naladení už pri vstupe do predsiene príbytku. Prím hrá biela, svetlo sivá farba, ale aj odtiene pastelových farieb.

Doménu tvorí podlaha, ktorá by mala byť dostatočne pevná, odolná a kvalitná, aby nedošlo k jej narušeniu, zvlneniu a iným nezrovnalostiam pri bežnom používaní, prezúvaní, odkladaní topánok a podobne. Častým a bežným prípadom je voda na podlahe, ktorá sa tam dostáva z topánok. Predpokladá sa, že jej dočasný výskyt by nemal štruktúru podlahy žiadnym spôsobom ovplyvniť. Tu je dôležité podotknúť, že laminátové podlahy nie sú práve jednotkou v použití v predsieňach. Naopak, obľúbenosťou sa vyznačujú keramické dlažby a betónové podlahy, ktoré sú nenáročné na čistenie a údržbu a vydržia dlhé obdobia.

Predsieň by mala nielen pôsobiť nerušivo, trendovo, ale hlavne by mala byť dostatočne funkčná a praktická. Mala by mať dostatok svetla, ideálne prirodzeného svetla z vonkajších priestorov. V druhom prípade, ak sa vaša predsieň takouto vymoženosťou nevyznačuje, použite bodové, lištové svetlá, či iné dizajnové osvetlenie, ktoré vám predsieň príjemne osvetlí a navyše osvetlenie vytvorí osobitý štýl, čaro a eleganciu. Aj v malej predsieni si doprajte výrazné luxusné osvetlenie, pridajte harmonické doplnky a vykúzlite príjemné a efektívne prostredie.

Nezabúdajte na zrkadlá, ktoré opticky zväčšujú a do predsiene sa výlučne hodia, takže stále pred odchodom z domu môžete ešte skontrolovať svoj zovňajšok a uistiť sa, že je všetko v poriadku.

Ak vám to priestor dovoľuje, zvoľte predsieňový nábytok, pozostávajúci zo skrine, vešiaka, botníka, z poličiek a z lavice, ktorá disponuje úložným priestorom a na ktorú sa môžete usadiť pri obúvaní. Alebo sa rozhodnite iba pre niektoré kusy predsieňového nábytku, bez ktorých si túto miestnosť nedokážete predstaviť. Rozumnou voľbou sú vešiakové skrine so zrkadlom a skrinka na topánky.

S dekoráciami to nepreháňajte, aj keď zaujímavý obraz, socha, kvet dokážu krásne dotvoriť predsieňový priestor. V kombinácii s výberom vône do aróma lampy, vonnou tyčinkou, alebo použitím osviežovača vzduchu, predsieň ešte o to viac spríjemnite, zdokonalíte a ozvláštnite.

Myslite na všetko, nič neponechajte náhode a vaše návštevy budú očarené hneď vo dverách. Aj vy nadobudnete pocit sladkého domova hneď po návrate z práce, výletu alebo po dlhšej absencii z vášho dôverne známeho prostredia. Nie je celkom jedno ako bývame, v akých podmienkach žijeme a verte, že stále je, čo zlepšovať. Dôležitý je entuziazmus, motivácia a inšpiratívne nápady, ktoré nás poháňajú vpred aj v tomto smere, v našej tvorivosti a snahe stále niečo zdokonaľovať a prispôsobovať našim ideálom, vytúženým predstavám a snom.
Predsieň spravidla patrí k najmenším miestnostiam vašej domácnosti a nároky dnešnej doby na ideálne bývanie nasvedčujú, že by mala byť čistá a uprataná. Samozrejme, keď to vaša situácia a bežný rytmus dňa umožňujú. Naším zámerom nie je predsa vytvárať umelo dokonalé prostredie, ale priestor, kde dýcha život, ktorý je autentický a vypovedá o nás, o našich spôsoboch a postojoch k životu.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *