Oplatí sa nám zastrešiť bazén?

Ach tie bazény a s nimi prepojené spomienky na krásne teplé slnečné dni, keď sme si to užívali doma na záhrade alebo na záhrade pri chate, či kdekoľvek inde. Voda, slnko, smiech, radosť. Hudba. Dobré jedlo. Všetky aspekty, ktoré lahodne pôsobia na naše zmysly a prežívanie života v plnom prúde. Vtedy cítime, že sme nabíjaní novou pozitívnou energiou, ktorú si nesieme v našom podvedomí a v spomienkach ešte nejaké obdobie. S príchodom chladnejších dní sa mnohé mení, keďže žijeme v súlade s prírodou a sme jej rytmom podmienení, vieme, že neodmysliteľne prichádza ďalšia etapa roka a s ňou jej osobité čaro. Milovníci leta zvyknú smútiť nad odchádzajúcou nádhernou časťou roka, ale každý z nás vhupne do ďalšieho ročného obdobia, postupne a isto, tak ako to už u nás chodí pod vplyvom meniaceho sa počasia. Tak, čo s tým bazénom? Ako ho využiť? Zastrešiť, nezastrešiť, oplatí sa? Výborným nápadom zostáva využite bazéna aj v nasledujúcom období, keď sa ochladí. Ponechanie si tejto dominanty našej záhrady aj do chladnejších dní. Je celkom fajn, keď v období končiaceho leta, si môžeme niečo, čo nám vytváralo značnú radosť a spríjemňovalo krásne letné dni, ponechať. Ponechať dokonca celý rok. Povedzme si o tom viac.


Výhody zastrešeného bazéna:

  • vyššia teplota vody v bazéne
  • predĺžené obdobie kúpania sa
  • ochrana vody v bazéne pred vonkajšími vplyvmi a nečistotami
  • jednoduchšia údržba bazéna

Systémy zastrešenia:

  • koľajnicový

V tomto prípade ide o nadzemné krytie bazéna pomocou koľajníc, ktorých dĺžka zodpovedá dĺžke bazéna alebo je o niečo dlhšia. Vôbec sa nemusíte obávať náročnej manipulácie, práve naopak, použitie koľajnicového systému je značne jednoduché.

  • bezkoľajnicový

Tento systém pozostáva z konštrukcie bez koľajníc, ktorá siaha nad bazén. V prípade slnečného počasia sa krytie odsunie ručne alebo pomocou elektromotora. Vyznačuje sa stabilitou, izoláciou, jednoduchou údržbou a manipuláciou.


  • prenosné bazénové zastrešenie

Spravidla pozostáva z konštrukcie, ktorá je obtiahnutá textíliou. Vyznačuje sa jednoduchou inštaláciou. Nie je však v našich pomeroch určené na celoročné používanie.


Zvážte vaše možnosti a rozhodnite sa správne. Prinajmenšom tak, aby ste si aj v jesenných dňoch, kedy slnko nepôsobí dostatočne intenzívne, mohli užívať vodný relax v bazéne. Voda ako dôležitý element a prírodný živel blahodarne pôsobí na celé telo, harmonizuje, navodzuje stav rovnováhy a pohody, s čím sú spojené pozitívne pocity, ktoré vytláčajú stres, nervozitu a napätie, ktoré máme častokrát ukotvené v našom podvedomí z minulých prežitkov.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *