Nápady pre zariadenie detskej izby

Izba vyhradená pre deti predstavuje celý svet pre naše ratolesti, je to ich kráľovstvo, kde majú uložené hračky a iné obľúbené predmety. Na trhu nájdete kompletné nábytkové súpravy do detských izieb, či už pre chlapcov alebo dievčatá. Po funkčnej a praktickej stránke nie je medzi jednotlivými kusmi nábytku zásadný rozdiel, súčasťou je detská posteľ, písací stôl a stolička, skriňa primeranej výšky, poličky a skrinky na ukladanie hračiek, stavebníc a hier. Ak vám nábytková zostava z istých dôvodov nevyhovuje, napríklad, chcete šetriť priestor určený na voľnú hru, uprednostnite kúpu jednotlivých samostatných kusov nábytku tak, aby vaša predstava o detskej izbe pre vaše dieťa bola vyplnená do najmenších detailov.


Základ detskej izby týkajúci sa samotného zariadenia, zostáva aj po rokoch rovnaký. Nové trendy prichádzajú v dotvorení si detskej izby do rôznych štýlov, kde je dôležitá nápaditosť a celkové prispôsobenie izby detskej fantázii, kde deti môžu vystupovať ako hrdinovia z rozprávok. O niečo iné požiadavky zariadenia sú pre detské izby pre batoľatá, kde je dôležitý dostatočný priestor pre neobmedzené lozenie vášho bábätka a z praktických vymožeností istotne oceníte aj prebaľovací pult. Ak máte doma študenta, nevyhnete sa kúpe postele, písacieho stola a kresla, či skrine väčších rozmerov. Miesto určené na hranie sa zmení na miesto na učenie sa. Rozumným riešením je zaobstaranie si nábytku, ktorý nebude potrebné vymeniť za väčší hneď, keď deti trochu odrastú. Neskôr prispôsobíte iba doplnky tak, aby vystihovali vek, momentálne smerovanie a naladenie vášho dieťaťa.


A teraz už k samotným nápadom pre dotvorenie detskej izby.

  • Zvoľte farby, či už nábytku alebo dekorácií, ktoré vaše deti preferujú, tak zaistíte ich pocit spokojnosti a radosti z obývania izby, vytvorenej výhradne pre nich.

Ak sú vo veku, keď sa k tejto téme ešte nevedia vyjadriť, myslite pri výbere farieb na to, že detské kráľovstvo by malo pôsobiť veselým dojmom s dostatkom farieb. Na druhej strane prílišné farebné kombinácie podporujú zvýšenú aktivitu u detí. Výborným riešením je nábytok v pastelových farbách, doplnený výraznými prvkami, ktoré vytvoria špecifické čaro a nezameniteľný dojem.


  • V blízkosti písacieho stola umiestneného ideálne pri okne s dostatočným prísunom denného svetla, by nemali chýbať komody alebo otvorené police, kde si deti môžu vystavovať svoje výtvory.
  • Deti obľubujú, či už zvieratká alebo postavičky hrdinov z rozprávok, ktoré by ich určite potešili aj zobrazené na tapetách, obliečkach, vankúšoch, či koberci, čím vytvoríte špecifickú atmosféru miestnosti, ktorá povznáša charakter vášho dieťaťa.

Ak sa vaše deti už dostatočne prejavujú a dávajú viditeľne najavo, čo sa im páči, čo ich fascinuje, vyplňte im vhodnými doplnkami ich sen a vytvorte detskú izbe pre princeznú, požiarnika, či námorníka. Deti budú nadšené, dostatočne motivované a podporované v ich individuálnom sebarozvoji. A čo tak závesná tabuľa pre malých kreatívcov alebo detská šmýkačka, či hojdačka do interiéru originálnej detskej izby pre pohybovo aktívne deti? Prečo nie. Dnešný trh ponúka množstvo kvalitných výrobkov s rôznorodými motívmi, ktoré premenia priestor miestnosti určenej pre deti na hrad, vesmírnu loď, centrálu labkovej patroly alebo prales. Plnohodnotné detstvo plné krásnych zážitkov a spomienok zostane v pamäti vašich detí a pripraví ich na ďalšie smerovanie v ich živote.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *