Kúpeľňa v podkroví

Keď sa povie podkrovie, mnohí z nás zajasajú pocitom nadšenia z energie, ktorá je v týchto priestoroch šírená. Podkrovie prináša pocity bezpečia a nekončiaceho pohodlia. Predsa len je bližšie k nebesiam v porovnaní s ostatnými miestnosťami v dome či byte a jeho šikmé steny, ktoré pripomínajú stan alebo pyramídu, nám mnohokrát umožňujú hlbšiu relaxáciu, napojenie sa na samých seba, vlastné myšlienky, pocity, priania. Určité zvnútornenie, ktoré je pre naše bežné fungovanie tak dôležité, pretože nie nadarmo sa hovorí, že všetky poklady nosíme a skrývame v sebe, stačí ich len objaviť. Ak ste na ceste k sebapoznávaniu, na ceste osobného rozvoja, vedzte, že podkrovie je ideálnym miestom, kde sa môžete ponoriť do svojho vnútra, alebo sa o to aspoň pokúsiť. Ale poďme pekne od nášho snívania na zem.

Zariadenie podkrovia si vyžaduje určité premyslenie, pretože pod šikmé steny sa vám nemusí vojsť práve robustný kus nábytku, ktorý by ste tam veľmi chceli mať. Možno bude potrebné dostatočné zváženie a vykonanie určitých ústupkov od prvotného impulzu pri zariaďovaní daného priestoru.

Čo v prípade, keď sa v podkroví nachádza kúpeľňa? Ako postupovať pri jej zariadení? Aj keď myšlienka ponorenia sa do vane pod strešným oknom je viac ako lákavá, možno sa práve vy budete musieť trochu potrápiť, aby ste rozloženie potrebných skriniek, vane, sprchovacieho kúta, umývadla či práčky, zvládli čo najlepšie a vytvorili efektívne, funkčné a estetické prostredie pre vašu dennú hygienu, očistu, jednoducho kúpeľňu značky ideál.


Z praktického hľadiska je dôležité premyslieť a premerať každý kus nábytku pred jeho umiestnením, aby sme sa vyhli zbytočnému ohýbaniu sa pri sprchovaní či umývaní rúk. Miesto pod šikmou stenou je efektívnejšie využiť ako úložný priestor. Rozumným riešením je kúpeľňový nábytok na mieru, ktorý v prípade malej rozlohy kúpeľne v podkroví, šetrí každý centimeter a využíva daný priestor na maximum. Nezabúdajte, že zrkadlo spravidla umiestnené nad umývadlom, daný priestor zväčšuje.


Nechajte sa inšpirovať originálnymi nápadmi a pritom myslite aj na funkčnosť kúpeľne v podkroví, ktorá často býva nie jedinou kúpeľňou v dome. V podstate šikmé steny v uhle 45° a viac umožňujú klasické umiestnenie nábytku bez značných potrebných ústupkov. Pod prípadné prudšie šikminy môžete umiestniť skrinky, práčku, sušičku, kôš na bielizeň. Umývadlo je vhodné upevniť k rovnej stene, aby ste nad neho mohli pripevniť už spomínané zrkadlo. Pod prudkú šikmú stenu nie je ideálne ani umiestnenie vane, mohli by ste si udrieť hlavu pri vchádzaní alebo vychádzaní a navyše by mohlo dôjsť k navlhnutiu stropu od pôsobenia horúcej vody. Ak je práve vaňa v podkroví vašim tajným snom, poďte do toho. S nasadením sa pre realizáciu tak skvostného nápadu, je predsa všetko možné.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *