Kuchyňa 2022 – trendy a tipy

Aj tento rok sa vyznačuje určitými charakteristickými trendmi pre bývanie a špeciálne aj pre zariadenie kuchyne. Takže, ak patríte k tým, ktorí sledujú novodobé štýly v každom smere, v oblasti bývania nevynímajúc, nechajte sa inšpirovať a čítajte ďalej. Možno sa vás daná téma týka, plánujete prerábanie kuchyne, zariaďovanie novej kuchyne, alebo ste iba zvedaví, s čím prichádza tento rok v súvislosti s novinkami v spôsobe zariadenia kuchyne.

Aj do vašej už zariadenej kuchyne, ktorá je mnohokrát označovaná ako pomyselné srdce bývania, môžete priniesť nové prvky a jednoducho si ju prispôsobiť novému smerovaniu, doplniť ju o niečo štýlové trendy a podporiť osobitý charakter tejto miestnosti.


Obľúbený škandinávsky štýl kuchýň, ktorý kladie dôraz na prírodný materiál, jasnosť, vzdušnosť a dekorácie, voľne prechádza do takzvaného minimalizmu. Uprednostňuje sa vytvorenie dojmu vždy čistej kuchyne. Možno vás napadá, že je takýto stav náročné dosiahnuť pri pravidelnom varení, príprave a servírovaní jedál, používaní kuchynského riadu a podobne. Tipom na priblíženie sa danému trendu je praktickosť a funkčnosť vo všetkých smeroch. Vstavané spotrebiče, uzavreté skrinky bez úchytiek s potrebným vybavením a zabezpečením, skryté elektrické zásuvky. To všetko prispieva k vytvoreniu minimalistického štýlu. Kuchynská doska bez spotrebičov, či iných rušivých predmetov vytvára čistý, dokonalý vzhľad a kuchyňa pôsobí organizovane a nadštandardne.


Dôležité je, aby ste sa v priestore vašej kuchyne cítili pohodlne a príjemne, aby ste si vytvorili vhodné podmienky na varenie, stolovanie, večere s rodinou, či priateľmi. Ak vás oslovuje téma interiérového dizajnu, vedzte, že aj rok 2022 sa nesie v používaní prírodných materiálov, ktoré harmonizujú prostredie a dodávajú mu elegantný nádych.

Čo sa týka farieb a farebného zladenia, nezabúdajte na bielu v kombinácii so sivou a čiernou. Do popredia sa dostávajú aj tmavé tlmené odtiene červenej a zelenej farby. Vhodné kombinácie farieb dokážu v dostatočnej miere prispieť k správnej atmosfére daného priestoru a navyše vaša kuchyňa bude vyzerať ako z katalógu. Matné materiály, ktoré nie sú náročné na údržbu, sú postupne viac uprednostňované pred používaním lesklých lakovaných povrchov.


Nezabúdajte na vyspelosť dnešnej doby a vsaďte na nové moderné technológie, vďaka ktorým sa na prvý pohľad náročné varenie premení na jednoduchý proces, ktorý prinesie o to väčší pôžitok z danej činnosti. Inteligentná domácnosť ponúka množstvo nadčasových produktov, ktoré vám uľahčia vaše fungovanie v kuchyni.

Otvorený priestor dosiahnete využitím úložných priestorov, premysleným usporiadaním kuchynských skriniek, prepojením kuchyne s obývacím priestorom a následným zariadením dvoch miestností v jednom štýle. Minimalistický dizajn s typickými jasnými tvarmi bez zbytočných ozdôb, dekorácií, s priklonením sa ku kráse v jednoduchosti a prirodzenosti, si určite obľúbite a nájdete jeho uplatnenie aj u vás doma.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *