Konferenčné stolíky do obývačky

Možno, že ste ich zahliadli v televíznej reklame alebo v časopise o bývaní. Dizajnové stolíky do obývačky. Netypické svojim znamenitým tvarom, vďaka ktorému sa stávajú špecifickým štýlovým kusom nábytku vo vašej domácnosti. Klasické stolíky už poznáme, sú nám dobre známe, vyznačujú sa rovnomerným tvarom a nájdeme ich vo väčšine obývacích izieb.

Ale, čo nesymetrické tvary, na ktorých si dizajnéri dali záležať, popustili uzdu svojej fantázii, ktorú premenili na hmatateľnú realitu v podobe atypických stolíkov do obývačky. Sú štýlové a nezameniteľné. Dokonalé vo svojej originalite. Idú v súlade s modernou dobou, ktorá spája svet prírody a duchovna s technológiami a výdobytkami vedy a techniky. Moderné myslenie otlačené v hmote. Elegantný výsledok, na ktorý si môžete každé ráno položiť váš obľúbený nápoj, knihu, noviny. Stolík, ktorý zaujme svojim vzhľadom a nezaobíde sa bez povšimnutia. Miesto pre občerstvenie, pochutiny, dobroty, ktorými si spríjemňujeme naše večery. Pre zdravo sa stravujúcich jedincov je vhodnejšie uviesť vhodnosť stolíka pre servírovanie ovocných džúsov, smoothies, bylinkových čajov a ostatnej zdravej doplňujúcej výživy vo forme raw a vegetariánskych dobrôt. Aj zdravé občerstvenie neodmysliteľne patrí k novej a pokročilej dobe, ktorú žijeme. Ale poďme späť k spomínaným stolíkom.


Konferenčné stolíky sa nachádzajú spravidla vo väčšine obývacích miestností. Vyrobené sú z rôznych materiálov – kov, sklo, drevo a ich kombinácie. Atypické tvary stolíkov je náročné popisovať, bližšie vám ich predstaví fotogaléria týchto produktov, či už na internete alebo v iných dostupných zdrojoch.

Kritéria výberu konferenčného stolíka:

  • Rozmery stolíka – spravidla by mal byť nižší ako sedačka a nemal by byť dlhší ako dve tretiny sedačky
  • Tvar, materiál a farba stolíka
  • Vzhľad stolíka, ktorý by mal ladiť s ostatným zariadením
  • Úložný priestor
  • Použitie dvoch stolíkov v akomkoľvek tvare, čím docielite zaujímavý výsledok

Pri výbere konferenčného stolíka do obývacej miestnosti, ide mnohokrát o intuitívnu záležitosť. Aj v tomto prípade je rozumné pridržiavať sa určitých faktorov, ktoré by mal z praktického hľadiska daný produkt spĺňať. Napríklad v prípade sedačky v tvare písmena U, nie je úplne vhodný stolík v obdĺžnikovom tvare alebo stolík v štvorcovom tvare, ktorý by mohol pôsobiť k sedačke príliš malý. Naopak oválny alebo okrúhly stolík môže pôsobiť dostatočne harmonicky v danom prostredí, keďže vhodne sprístupňuje sediacich zo všetkých strán. Ďalšou alternatívou sú rozkladacie stolíky, ktoré môžete v prípade potreby zväčšiť.

Nechajte sa inšpirovať dokonalosťou a eleganciou jednotlivých produktov a vyberte si podľa vašich potrieb, preferencií a nárokov.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *