Kancelária pre ženu

Dnešnou témou je zariadenie kancelárie pre ženu, ktoré by malo byť funkčné, praktické a efektívne s dostatočným priestorom pre ukladanie pomôcok pri práci. Poviete si, že účelovosť je hlavne mužskou záležitosťou a u žien by to nemuselo celkom platiť, ale nie je to celkom tak.

Dôležité je vytvoriť vhodný základ pre kanceláriu, ktorá pozostáva z praktického pracovného stola a pohodlnej pracovnej stoličky, ktorá pôsobí priaznivo na chrbát pri dlhom sedení a pracovnom vyťažení. Ďalším bodom, ktorý by sme pri zariaďovaní kancelárie nemali vynechať sú skrinky a poličky, ktoré umožnia ukladať si spisy alebo iné pomôcky a pracovný materiál. Keď sa rozhodnete trocha experimentovať a vytvoriť takpovediac ženský špecifický štýl vo vašej kancelárii so zámerom väčšieho pohodlia a uvoľnenia pri práci, prečo nie, pokojne váš plán a predstavu zrealizujte a tešte sa z výsledku. Cíťte sa pri vykonávaní vašej práce čo najpríjemnejšie, ozdobte si okolie pracovného stola fotografiami z dovoleniek, obrázkami, ktoré na vás pôsobia pozitívne, citátmi, soškami, vázami s kvetmi, všetkým, čo vám prináša radosť. Ak máte značnú dávku fantázie, ktorú by ste radi uplatnili pri zariaďovaní vašej kancelárie, vyberte si farby, ktoré vás podporia vo vašej dobrej nálade a vyčarujú vám úsmev na tvári. Základ by mohli tvoriť neutrálne zemité farby, ktoré sú v pretrvávajúcom trende. Zemité farby by mohli byť doplnené výraznejšími odtieňmi, ktoré pozdvihujú fungovanie pri práci.


Základným vybavením pri vykonávaní práce, či už z domu alebo z kancelárie je v dnešnej dobe laptop a mobil. Aj vďaka nový možnostiam, ktoré prináša flexibilná pracovná doba, práca na zaujímavých projektov v tíme, možnosť kancelárskej činnosti aj z prostredia domova, chaty, záhrady, sa pracovná atmosféra stáva priateľskejšou, ústretovejšou, príjemnejšou a tvorivejšou činnosťou.


Ešte zopár tipov na záver. Alfou a omegou je pracovný stôl, ktorý umiestnite tak, aby ste mali dobrú viditeľnosť k dverám, čím si zaistíte dostatočné pohodlie. Snažte sa, aby vám do oblasti pracovného stola prenikalo dostatočné prirodzené svetlo. Vyhnite sa umiestneniu monitora pod okno, čo by mohlo spôsobiť odrážanie svetla. Ak často alebo príležitostne pracujete vo večerných hodinách, dbajte na vhodné osvetlenie pracovného stola v miestnosti. Pri výbere kancelárskej stoličky, myslite na vaše pohodlie pri práci, ktoré podporíte stoličkou, o ktorú si môžete oprieť chrbát a hlavu. Zaistíte si tým efektivitu pri práci a komfort pre váš chrbát. Vyhnite sa ukladaniu dokumentov tu a tam, vytvorte si pre ich umiestnenie jedno miesto, kde si k ich prehľadnému zatriedeniu môžete dopomôcť použitím farebných obalov.

A čo a týka doplnkov? Vráťme sa k téme, k názvu článku, ktorým je kancelária pre ženu. Tomu by mali zodpovedať použité doplnky, ozdoby, dekorácie. Štýlu, ktorý je ženám blízki so zreteľom na individualitu každej z nich. K štýlu, ktorý vedie k vyzdvihnutiu ženských kvalít, k použitiu prvkov, ktorými sa kancelária pre ženu premení na jej druhý domov, kde bude s radosťou tvoriť, plniť úlohy a v plnej energii a sile vykonávať svoju prácu.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *