Jedálenské stoly

Miesto, kde stolujeme, kde sa pri jedle stretávame s našimi blízkymi, si vyžaduje špeciálnu pozornosť. Jednak jeho samotné umiestnenie, ktoré by malo byť vyhovujúce a dostupné zo všetkých strán, keď nám to dovoľujú rozmery obytného priestoru. Áno, hovoríme o jedálenských stoloch. Vieme, ako veľa znamená spoločná večera, kedy si pri dobrom jedle vymeníme informácie, zážitky z prežitého dňa, ktoré môžeme navzájom zdieľať a byť k sebe bližšie, učiť sa od seba, podporovať sa a chápať sa. To sú tie nezameniteľné chvíle, nehovoriac o oslavách, významných príležitostiach, sviatkoch a podobne. Všetky menované udalosti sa odohrávajú za prestretým jedálenským stolom. Nedeľné obedy, alebo posedenia pri káve a zákusku nevynímajúc. Dalo by sa povedať, že kuchynský stôl spája celú rodinu.


Z týchto dôvodov sa neoplatí podceňovať výber kuchynského stolu. Na čo všetko by ste mali pri jeho kúpe myslieť a čo všetko by ste mali pri jeho výbere zohľadniť? Začneme samotnými rozmermi, potom je na mieste zvážiť požadovaný tvar stola. V ponuke nájdete okrúhle, oválne, hranaté, rozkladacie stoly vyrobené z rôznych materiálov. Drevotrieska, drevo, kov v kombinácii so sklom. Môžete sa rozhodnúť pre samotné stoly alebo pre jedálenské sety, kde patria stoly a stoličky.

Ďalším faktorom, ktorý zohráva svoju úlohu pri výber jedálenského stola je jeho štýl a dizajn. Chceme predsa, aby sme mali náš príbytok zladený v jednom štýle, ku ktorému máme najbližšie, pre ktorý sme sa rozhodli a cítime, že daný spôsob zariadenia je pre nás ten pravý a výstižný.


Už viete k akému typu patríte? Dávate prednosť tradičnému alebo modernému štýlu? Možno vás zaujme moderný dizajnový stôl s kovovou konštrukciou a sklenenou doskou, alebo sa vám bude viac hodiť moderný biely lesklý stôl, ktorý do vašej kuchyne alebo jedálne dokonale zapadne. Vyznávači tradičného štýlu určite uprednostnia drevený masívny stôl, ktorý sa vyznačuje svojou pevnosťou a stabilitou. Mnohé jedálenské stoly sú vyrobené z kvalitných materiálov, či už ide o drevo, použitú nehrdzavejúcu oceľ, nerezový rám alebo nerozbitné sklo. Ak sa vaša viacpočetná rodina schádza u vás doma príležitostne, zvážte kúpu rozkladacieho stola. Vyznačuje sa mechanizmom, ktorý umožňuje jeho jednoduché rozloženie do požadovaných rozmerov a vy si môžete užiť nezameniteľné chvíle všetci spolu za jedným stolom.

Čo sa týka drevených stolov, v predajniach objavíte drevo z rôznych druhov stromu, prírodný, farbený materiál, takže ponuka je v tomto smere viac ako rozsiahla. Jedálenské stoly z drevotriesky sú cenovo dostupnejšie a možno práve z tohto typu materiálu, čaká jeden na vás.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *