Ideálne osvetlenie do kúpeľne

K dokonalej kúpeľni patrí aj ideálne, bezpečné a pôsobivé osvetlenie, pri ktorom sa budeme cítiť príjemne a vychutnáme si chvíle trávené vo vani plným dúškom. Dostatočné pohodlie je významným faktorom, ktorý nám pomáha dostať sa do rovnováhy a načerpať novú silu do ďalšieho dňa. Ako to súvisí s osvetlením do kúpeľne? Vhodné osvetlenie dokáže navodiť požadovanú atmosféru a výrazne prispieva k tomu, ako sa cítime a ako sme naladení. Je celkom fajn, využiť prienik prirodzeného svetla, ale ak túto možnosť nemáte, potrebujete si poradiť výhradne s umelým svetlom a takto zabezpečiť vhodné osvetlenie do vašej kúpeľne.

Centrálne osvetlenie

Dominantné osvetlenie v kúpeľni, umiestnené na strope, by malo primerane osvetliť celú kúpeľňu. V prípade, že máte vo vašej kúpeľni tmavší kúpeľňový nábytok, bude praktickejšie použiť svetlo s vyššou intenzitou, ako keby tam dominovali svetlé farby, kedy by sa použitím rovnakej intenzity svetla, dosiahol silnejší výsledok. Jednoducho, výraznosť použitého svetla si potrebuje zvoliť tak, aby vás neboleli oči, aby vám to vyhovovalo po každej stránke. Takto vytvoríte príjemné a útulné prostredie vo vašej kúpeľni, v ktorej bude radosť pobývať, sprchovať sa, kúpať, či prevádzať rannú rutinnú hygienu. Do kúpeľne sa ako hlavné osvetlenie odporúčajú LED panely alebo bodové svetlá. Zvážte vaše možnosti a vyberte si správne. Myslite na bezpečnostné krytie, ktoré chráni žiarovku pred kontaktom s vodou.

Vedľajšie osvetlenie

K vedľajšiemu osvetleniu radíme osvetlenie okolo kúpeľňového zrkadla. Zámerom je, dôkladne sa v zrkadle vidieť, čomu je potrebné prispôsobiť výber osvetlenia v tejto časti kúpeľne. Výhodné, atraktívne a efektívne sú LED pásy, ktoré sa prilepia po odstránení samolepiacej fólie na požadované miesto. Nielen, že šetria elektrickú energiu, ale aj vyzerajú luxusne. Na tento účel sú vhodné aj samotné bodové svetlá. Niektoré zrkadlá alebo zrkadlové skrinky majú osvetlenie už integrované, takže po zakúpení kompletného produktu, už nemusíte o tejto záležitosti uvažovať.

Dekoračné osvetlenie

Ak si chcete okrem základného štandardu, pridať do vašej kúpeľne, čo sa týka osvetlenia, ešte čosi navyše, tak v ponuke nájdete svietidlá, ktoré vám priestor krásne dekorujú, dotvárajú, skrášľujú. Keď vás napadá osvetliť si okolie vane, sprchovacieho kúta, steny alebo iné časti, poďte do toho. Čo k tomu potrebujete? LED pásy s vyšším krytím, ktoré zaručí potrebnú bezpečnosť v danom priestore. Svetlé alebo farebné osvetlenie pre dosiahnutie potrebného efektu? Nechajte zapracovať vašu fantáziu a premeňte váš sen na skutočnosť. Stačí trochu tvorivo popracovať, zainvestovať čas a energiu, aby sme sa priblížili k danej predstave a výsledok vás zaručene ohúri svojou dokonalosťou a čarom.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *