Homeoffice – zariaďte si domácu kanceláriu efektívne

Zaujali vás výhody práce z domu a začali ste pracovať formou homeofficu? Množstvo výhod, ktoré tento novodobý trend spôsobu pracovania prináša, je nespočetný. Aj keď, pravdou zostáva, že každému vyhovuje niečo iné a nie na každého platí to isté. Máme rôzne priority, plány, ktoré nasledujeme so zámerom dosiahnutia určitých vytúžených predstáv o dokonalej práci pre nás, ktorá nás bude tešiť a obohacovať.


Ak sa v tom už takpovediac veziete a prácu vykonávate z domáceho prostredia, je vhodné myslieť a zamerať sa na dostatočne prispôsobené prostredie u vás doma na vykonávanie danej práce. Keď si už z dôvodu kapacity vášho bývania nemôžete zariadiť samostatnú pracovňu, nepodceňujte význam pracovnej časti, odkiaľ budete prácu vykonávať. Doprajte si vhodný pracovný stôl a kancelársku stoličku, ktorá vám umožní sedieť pohodlne a vyhnúť sa bolestiam chrbta. Potrebné materiály, pomôcky a iné predmety používané pri práci si môžete odložiť do úložných priestorov, systematicky a prakticky rozmiestnených v okolí pracovného stola. Zásuvky na pracovnom stole, či police pripevnené na stenách vám umožnia šetriť a využiť okolitý priestor na maximum.

Ideálnou predstavou a realitou je zariadenie samostatnej izby, ktorá bude slúžiť ako vaša pracovňa, odkiaľ sa bude odohrávať celá vaša pracovná činnosť, kde budete mať možnosť zavrieť dvere, odlúčiť sa od ostatných členov rodiny do ticha, do prostredia, ktoré na svoju prácu potrebujete. V prívetivých podmienkach sa môžete pustiť do vašej práce naplno, s plným nasadením a podávať potrebné požadované výkony. Vyberte si kancelársky nábytok do vašej pracovne tak, aby ste sa cítili príjemne, dostatočne naladení a sústredení na prácu. Čo sa týka doplnkov, zútulnite si priestor teplými pastelovými farbami, štýlovými koberčekmi, zaujímavými textilnými tapetami, či fotografiami vašich blízkych. Vhodné sú aj obrazy alebo motivačné citáty, ktoré vám tiež pomôžu vytvoriť správnu pracovnú atmosféru.


Pracovný stôl predstavuje základ vášho homeofficu. Vyberte si kancelársky stôl potrebných rozmerov s priestorom pre váš laptop, tlačiareň, stolnú lampu a s možnosťou odkladania dokumentov, kancelárskych a písacích potrieb, využívaných pri vašej pracovnej činnosti. Pri práci nezabúdajte na dostatočné osvetlenie a umiestnenie pracovného stola zvoľte do blízkosti okien. Vyhnite sa malým nepraktickým pracovným stolíkom, ktoré vás určitým spôsobom obmedzujú pri činnosti.

V dobre vytvorených pracovných podmienkach, vám už nezostáva nič iné, ako pustiť sa do práce.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *