Čomu sa vyhnúť pri zariaďovaní obývačky

Vyhnite sa chybám pri zariaďovaní obývačky. Ak vás zaujíma, ktoré to sú, čítajte ďalej. V súčasnosti je výber nábytku a jednotlivých zostáv do obývacej miestnosti viac ako pestrý a rozmanitý. Takže s vymedzeným rozpočtom môžete nakúpiť nadčasové kúsky a vytvoriť si obývaciu izbu podľa vašich predstáv a snov.
S obývacou miestnosťou sa tak nejak počíta ako s reprezentatívnou miestnosťou, kde usadíme naše návštevy alebo aj samých seba napríklad pred televíziu, ktorej sledovaniu sa z času na čas nevyhneme.


  • Výber pohovky

Pohovka predstavuje základ obývacej miestnosti a je vo väčšine prípadov najdrahším aj najväčším kusom nábytku v tejto miestnosti. Vyberajte ju s ohľadom na celkovú veľkosť miestnosti. V menšej obývacej miestnosti môžete zvoliť trojmiestnu alebo dvojmiestnu pohovku, ktorú môžete doplniť kreslom.


  • Voľba nábytku

Vyhnite sa masívnym zostavám, ktoré zaberú miesto pozdĺž celej jednej steny. Zvoľte nábytok, ktorý nie je v rovnakej výške. V prípade potreby extra úložného priestoru môžete zvoliť skrinky s policami, ktoré sú vhodné aj na ukladanie doplnkov a suvenírov. Niekedy je vhodné nahromadené predmety uložiť do jednej krabice. V čase nostalgických spomienok ju môžete znova a znova otvoriť a poprezerať si jej obsah.
Pokojne môžete zvoliť niekoľko kúskov konferenčných stolíkov, ktoré pri umiestnení vedľa seba vytvoria zaujímavý dizajnový kúsok. V prípade potreby ich jednoducho rozložíte a rozmiestnite v priestore.


  • Nezabúdajte na textílie

Vankúše, deky, závesy, koberec vnesú do miestnosti farebnosť, zútulnia ju a navyše aj podporia celkové pohodlie, ktoré tam bezvýhradne chceme pociťovať a zažívať. Farby prispôsobte ladeniu k pohovke. Ak sú vašou túžbou farebné odtiene aj na stenách, dobrou radou zostáva, vymaľovať ich až na koniec a prispôsobiť k už použitým farbám v obývacej miestnosti.


  • Dokonalosť v ladení

V tomto prípade platí, že v nedokonalosti je krása a dokonalosť. Vyhnite sa jednotnému štýlu. Zvoľte jeden kus, ktorý sa určitým spôsobom odkláňa od merítka daného štýlu. Práve takýmto spôsobom vnesiete do vašej obývacej izby osobitosť pre vás typickú.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *