Čo by nemalo chýbať v modernej spálni

V tomto príspevku sa zameriame na štýlový dizajn spálne, typický pre súčasnú dobu a rešpektujúci potrebu súladu, pokoja a pohody v tejto miestnosti. Prejdime hneď na niekoľko konkrétnych bodov, ktoré sa týkajú špecifík a charakteristických znakov pre moderne a účelovo zariadenú spálňu.


  • Dôraz sa kladie na čalúnené postele s čalúneným vyvýšeným čelom, ktoré pôsobia luxusne a dodávajú spálni istú výnimočnosť.

V tomto prípade, pokiaľ ide o základ spálne a to o samotnú posteľ, investujte do kvality, nechajte si záležať, vyberte si vhodné matrace a neoľutujete. Dostatočný oddych a relax máte zaručený, ako aj príjemné zobúdzanie sa do nového rána bez zbytočných sťažností na bolesť chrbta. Hodnotu vašej voľby určite skôr, či neskôr oceníte.


  • Do popredia sa dostávajú prírodné materiály, uprednostňujú sa drevené podlahy a drevené trámové stropy. Ďalšou významnou súčasťou trendových spálni sa stáva drevený nábytok a ratanové kreslá.
  • Opäť sme pri účelovosti, funkčnosti a praktickej stránke zariadenia. Uprednostnite nábytok, ktorý sa vyznačuje dostatočným úložným priestorom a pritom neuberá z rozlohy miestnosti, ale je smerovaný do výšky, takže šetrí priestor vašej spálne.
  • Ďalším samostatným bodom na vylepšenie a dotvorenie spálne značky ideál je vhodné osvetlenie, ktoré pozdvihne výnimočnosť celej miestnosti. Navyše správne osvetlenie dokáže zútulniť priestor a navodiť nezameniteľnú atmosféru.

  • Celkové pôsobenie spálne zaujímavo dotvoria izbové rastliny, ktoré ju príjemne oživia, vdýchnu sviežosť a prinesú radosť. Trochu zelene pôsobí mimoriadne upokojujúco a priaznivo pre našu psychiku, pocity, myšlienky.
  • Ostatné doplnky, ako koberce, nástenné ozdoby, obrazy, zrkadlá, vyberajte tak, aby prepojili jednotlivé kusy nábytku, materiály a farebné tóny do jedného zladeného harmonického celku.

Pred tým, ako začnete objednávať, kupovať, či už nábytok alebo doplnky do vašej spálne, dôkladne si premyslite celý postup, nechajte sa inšpirovať aktuálnymi trendmi pre tento rok, poraďte sa s odborníkmi, sledujte naše stránky a vaše vlastné predstavy o dokonalej spálni. Vaše bývanie hovorí o vás, vypovedá o vašom spôsobe života a o vašom osobnom presvedčení. Nevynechajte v tomto zmysle ani spálňu a vyhnite sa tvrdeniam, že je to len miesto na prespanie. Je to miesto, kde sa rodíme do nového dňa, načerpávame tvorivú silu a energiu, upadáme do snov, snívame o krásnych zajtrajškoch … preto nepodceňujte jej význam a zariaďte ju s plným nasadením a vedomím.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *