Čo by nemalo chýbať v hosťovskej izbe

Napokon sme sa dostali aj k téme – hosťovská izba. Ak disponujete dostatočne rozmernými priestormi vo vašom príbytku a patríte k šťastlivcom, ktorí si môžu vyhradiť samostatnú izbu pre príležitostné návštevy, určite zvažujete odpoveď na otázku, čo by tam nemalo chýbať. Hostia sa k vám budú určite radi vracať a prespávať u vás, keď si budú vedomí dostatočného pohodlia a prívetivosti po všetkých stránkach. Veď aj občasné prespanie na rozťahovacom gauči v obývacej izbe je v poriadku, ale predsa len, hosťovská izba poskytuje viac osobného súkromia pre našich milých návštevníkov. Čo by teda nemalo chýbať v hosťovskej izbe?


Kvalitná posteľ

Do izby pre hostí je ideálna dvojlôžková posteľ s pohodlnými mäkkými matracmi pre dobrý a zdravý spánok. Posteľ predstavuje určitý základ, preto na vytvorenie dobrého dojmu, si dajte záležať na výbere posteľnej bielizne. V prípade menších rozmerov miestnosti je vhodným riešením aj rozkladacia pohovka, ktorá poslúži na spánok a oddych.


Úložný priestor

Dôležitý je dostatočný priestor pre hostí na uloženie vecí z kufra. Patrí tu šatníková skriňa so značným množstvom vešiakov, kde si návšteva môže povesiť jednotlivé kusy oblečenia. Na uloženie hygienických potrieb a osobných predmetov výborne poslúži praktická komoda.


Praktickosť a pohodlnosť

Základom izby pre hostí je jej praktická stránka, čo znamená, že im bude poskytnuté všetko, čo potrebujú. Ďalšou prioritou tohto typu miestnosti je zaistenie dostatočného pohodlia. K vytvoreniu potrebnej atmosféry pomôže pohodlné kreslo určené na čítanie a oddych.


Doplnky

Potrebný efekt dosiahnete použitím vhodných doplnkov ako sú poličky s knihami, obrazy na stenách, farebné ladenie, či nočné lampy na stolíkoch, ktoré poskytujú jemné osvetlenie. Nezabudnite na množstvo mäkkých vankúšov, ktoré prostredie príjemne zútulnia.


Neutrálne farby

Pri pojme neutrálne farby nie je nevyhnutnosťou uprednostniť biele steny a biely nábytok, ale použiť jemné farby, kombinácie bielej farby a pastelových farieb, odtiene tón v tóne, na vytvorenie útulného priestoru, v ktorom sa naši hostia budú cítiť tak dobre ako doma.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *