Barové sedenie – áno, či nie?

Láka vás možnosť barového sedenia u vás doma? Prečo nie. Keď vám to vaša situácia a možnosti dovoľujú, splňte si svoju predstavu, svoj sen a doprajte si barové sedenie vo vašom byte, či dome. Neviete si pocit zo sedenia za barovým pultom vynachváliť? Poďte do toho.

Na trhu nájdete široký výber barových pultov a barových stoličiek. Rozhodnite sa pre stabilné barové stoličky so štyrmi nohami alebo pre populárne otáčavé barové stoličky. Ideálne sú s pohodlným operadlom, aby sedenie pôsobilo nielen elegantne po vizuálnej stránke, ale aby bolo aj dostatočne pohodlné a príjemné. Prinieslo vám radosť a zážitok z vychutnania si vášho obľúbeného nápoja, či dôverného rozhovoru s vašim partnerom, partnerkou, priateľmi z tejto pozície za barom.

Možno vás pocit z vysedávania za barovým pultom neodvratne magnetizuje a priťahuje, nechcete o neho prísť a pravidelné návštevy klubov a barov vám už nič nehovoria a navyše vám nevyhovujú z časových, osobných a iných dôvodov. V tomto smere máte pravdu, nestrácajte svoj drahocenný čas v miestnych podnikoch, či mestských baroch a rovno si barové sedenie zrealizujte u vás doma, vo vašom príbytku. Návštevy budú očarené a vy samozrejme tiež, keď si aj v neskorších hodinách doprajete dobre známu večernú pohodu a nalejete si pohár vína, či iný lahodný nápoj a to priamo za barom a navyše v dôvernom domácom prostredí, vo vašom príbytku.


Čo sa týka praktických záležitosti, nezabúdajte na potrebné rozmery, týkajúce sa vzdialenosti medzi barovým pultom a barovou stoličkou, ako aj ich samotnou výškou. Otáčavé barové stoličky sú spravidla výškovo nastaviteľné a v tomto ohľade prispôsobiteľné výške pultu a požiadavkám užívateľa. Dôležitým prvkom je stupienok na oporu nôh, ktorý zabezpečuje stabilné a komfortné sedenie. Umiestnený je na barovom pulte alebo na barovej stoličke a rozhodne by pri sedení tohto typu nemal chýbať.

Barové sedenie sa vyznačuje moderným dizajnom, ktorý vykúzli nezameniteľný dojem, či výraz nadšenia a prekvapenia na tvárach vašich príbuzných a známych pri prvom vzhliadnutí a vyskúšaní. Nenechajte sa zmiasť myšlienkou, že barové sedenie je určené výhradne pre večerné a nočné hodiny. Môžete ho využiť pri pracovnej činnosti, pri rannej šálke kávy, čítaní novín, telefonovaní a možno vás už samovoľne napadá, na čo ešte a radi by ste to tu uviedli a doplnili.

Barové sedenie si vyberte rozumne a uvážlivo, zvážte svoje možnosti a výhody, ktoré vám domáci bar ponúka. Pultové dosky sú dostupné v rôznych hrúbkach. Tenšie sú vhodnejšie pre servírovanie nápojov, v prípade, že chcete barový pult použiť na stolovanie, vhodnejšia je doska hrubších a širších rozmerov.

Keďže barové sedenie je nepovinnou súčasťou kuchyne, jedálne alebo obývacej miestnosti, malo by do týchto priestorov vhodne štýlovo zapadnúť, aby pôsobilo harmonicky s ostatným usporiadaním a zariadením v byte. Aj z týchto dôvodov pri jeho výbere myslite, ako na jeho vhodné umiestnenie, tak aj na materiál a farby, ktoré sú použité pri výrobe týchto nadštandardných kúskoch nábytku. Milovníci štýlu a dizajnu si určite poradia a vykúzlia čarovný priestor so zárukou pravej pohodovej atmosféry.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *