Akú manželskú posteľ zvoliť?

Ak sa práve ocitáte s vašim partnerom, či partnerkou vo fáze zariaďovania nového príbytku, berte na vedomie, že okrem kuchynskej linky, domáceho kina, je zásadnou záležitosťou voľba manželskej postele. Aby ste si zaistili dostatočné pohodlie, dbajte pri výbere nielen na dizajn, ktorý vás zaujme, ale aj na rozmery postele a vhodný matrac. Ak to všetko vhodne skĺbite, potom už o oddych a pohodlie máte postarané.

Rozmery postele

Tu je potrebné zohľadniť veľkosť spálne a danému priestoru vhodne prispôsobiť rozmery postele, ktorá by mala byť dostatočne priestranná s nočnými stolíkmi na oboch stranách. Je na vás, či uprednostníte štandardné rozmery manželskej postele, alebo si doprajete o čosi väčšiu posteľ, vzhľadom na váš štýl, situáciu a potreby. Ďalším nezanedbateľným parametrom je výška postele, ktorú viete ovplyvniť výberom roštu a matraca. Potrebná výška vám zaisťuje dostatočný komfort a ochranu. Keď sa usadíte na okraj postele, mali by ste sa dotýkať chodidlami podlahy, takže sa do nej jednoducho a pohodlne uložíte a rovnako pohodlne z nej aj vstanete. Vtedy hovoríme o ideálnej výške postele.

Úložný priestor a polohovanie postele

Pri výbere manželskej postele, myslite aj na praktickú stránku vecí a zvážte nevyhnutnosť postele s úložným priestorom pre váš konkrétny prípad. Disponovanie je jednoduché vďaka príslušnému mechanizmu aj pri používaní ťažkých, vysokých matracov. Čo sa týka samotného polohovania hlavy, trupu a nôh, záleží od vášho postoja na danú záležitosť. Doprajete si tak polohu pre oddych, čítanie, meditáciu, ktorá vám vyhovuje a je pre vás pre danú činnosť prirodzená.

Matrac

Vyberte si matrac, ktorý vyhovuje požiadavkám vášho tela a je pre vás ideálny. Investíciu oceníte hlavne ráno, keď sa pri vstávaní, budete cítiť fit. Niet nad dobrý a pohodlný spánok, ktorý vám okrem iného, pomôže dosiahnuť vhodný matrac. Odborníci pre danú tému doporučujú dve matrace pre jednu manželskú posteľ z praktických dôvodov, ako je aj rozdielna hmotnosť partnerov a pranie poťahov z matracov.

Dizajn

K dizajnovým kúskom patria postele s vyvýšeným čalúneným čelom, ktoré pôsobia elegantne a príjemne dotvárajú celkovú atmosféru miestnosti. Samozrejme v rôznych dostupných farbách, vzoroch a prevedeniach, takže opäť máte z čoho vyberať.

Materiál

V neposlednom rade nezabúdajte na voľbu dostatočne pevnej konštrukcie postele, aby vám vydržala dlhé obdobie v neporušenom stave. Práve použitý materiál na výrobu manželskej postele, vypovedá o jej skutočnej kvalite a zaručí vám dostatočné pohodlie pre váš odpočinok.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *