Ako zariadiť veľkú predsieň

Mnohokrát pri prerábke domácnosti ide predsieň do úzadia, pričom je to prvá miestnosť, do ktorej vstupujeme po príchode domov. V každom prípade zvážte niekoľko možností zariadenia predsiene. Dalo by sa tvrdiť, že práve predsieň vytvára prvý dojem pri vstupe do príbytku a to predovšetkým jej čistota a vzdušnosť. Prvoradým účelom predsiene je jej praktická a funkčná stránka, ktorá ide ruka v ruke s jej estetickým zámerom, ktorým je vytvorenie príjemného prostredia po otvorení vchodových dverí.


  • Úložný priestor

Dostatočný úložný priestor zabezpečujú vstavané skrine až po strop alebo šatníky, ktoré sú tiež mimoriadne praktické. Ďalšou možnosťou sú dizajnové úložné skrinky a boxy, ktoré pôsobia ako zaujímavý doplnok. V predsieni by nemala chýbať lavica, ktorá umožňuje jednoduché obúvanie, botník a dizajnové vešiaky, ktoré určite využijete.


  • Farby

Predsieň by mala byť spravidla svetlá, ale pokojne môžete použiť aj farby alebo kombinácie farieb na jednu stenu a vytvoriť tak príjemné farebné spestrenie. Počet použitých farieb ako aj materiálov v predsieni by nemal presahovať číslo tri.


  • Doplnky

Nezabúdajte na doplnky, ktoré vytvárajú špecifickú atmosféru a originalitu, ako je napríklad koberec, váza, zrkadlo, stojan na dáždniky a podobne. Zvoliť môžete aj zaujímavé osvetlenie v podobe bodových svetiel spolu so závesným alebo nástenným osvetlením. Ďalšou možnosťou je aj použitie stojacej lampy. Dostatočne veľké zrkadlo vám umožní ešte skontrolovať vašu vizáž a celkový outfit pred odchodom z domu.


  • Podlaha

Podlaha by mala byť odolná voči nečistotám a ľahko udržiavateľná. Jednoduché čistenie podlahy oceníte počas daždivých či zimných dní, kedy je možné, že sa nečistoty z vašej obuvi vo forme vody, blata alebo snehu, dostanú až do priestorov vašej predsiene.


  • Štýl zariadenia predsiene

K samotným štýlom, ktoré sa radia k populárnym a mali by zapadať do celkového pôsobenia príbytku, patrí praktický minimalizmus, industriálny štýl, ktorý je povestný jeho jednoduchosťou a minimom doplnkov a škandinávsky štýl. V predsieni vynikne aj elegantné a luxusné ladenie, ktoré jej dodá nezameniteľný nádych a osobité čaro.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *