Ako vybrať záhradný nábytok

Keď už máte záhradu, kde radi trávite čas, oddychujete, prichádzate na nové nápady, zbavujete sa negatívnych emócií pri typických záhradných činnostiach, určite si dáte v rámci vašich možností, záležať na výbere záhradného nábytku.


Čo je potrebné zohľadniť pri výbere nábytku do záhrady? V prvom rade je to priestor, ktorý je vymedzený na umiestnenie stola, kresiel, ležadiel, prípadne iných kusov nábytku. Okrem toho, je vhodné zohľadniť aj počet zúčastnených osôb na záhradných pracovných aj nepracovných akciách a tomu prispôsobiť počet kresiel, veľkosť sedačky a iných potrebných súprav a príslušenstva. Mnohí z nás uprednostňujú materiál, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou, nevyžaduje si extra údržbu a vydrží niekoľko sezón. Dôležitá je praktická stránka nábytku, ale predsa len, dôraz sa kladie aj na estetickosť, aby nábytok vhodne zapadol do záhradného prostredia a aby to, čo tvoríme, pôsobilo ladne na pohľad a vytváralo harmonickú atmosféru, kde sa cítime jednoducho dobre.


Stoly, stoličky a kreslá sú na výber v rôznych materiáloch a konštrukciách. Záhradné ležadlá a hojdačky patria tiež k dominantným prvkom záhrady. Oddych, ktorý nám prinášajú, stojí za to, preto vyberajte s dostatkom informácií o danom produkte a výber dostatočne zvážte. Teplé letné dni a relax v záhrade je predsa nezameniteľný. Spomínate na tohtoročné leto? To ďalšie by mohlo byť ešte o čosi lepšie. Vytvorte si vhodné podmienky na oddych a pohodu, zregenerujte vaše telo aj myseľ do ďalších dní, kedy sa bude od vás požadovať výkon na plné obrátky a v plnom nasadení. Nezabúdajte na zdravú rovnováhu, na vyvažovanie práce a oddychu.


Už viete, aký záhradný nábytok uprednostníte?

  • Drevený nábytok je stará dobrá klasika. Vyžaduje si náležitú nenáročnú údržbu, použitie ochranných náterov a olejov, aby si zachoval svoj pôvodný vzhľad.
  • Nábytok z paliet predstavuje novodobý trend. Kreatívne sety nábytku z paliet, ktoré nemajú obdobu. Nadšenci si prídu na svoje. Inšpirácií nájdete viac ako dosť. Ani v tomto prípade nepodceňuje použitie ochranných olejov.
  • Plastový nábytok nájdete v širokom zastúpení, máte z čoho vyberať. Moderný dizajn vám zaručí pôsobivý vzhľad, ktorý sa výzorom približuje k prírodným materiálom. Vyznačuje sa najjednoduchšou údržbou a dlhou životnosťou. V tomto prípade vám postačí teplá voda na vyčistenie tohto typu nábytku.

  • Ratanový nábytok je určený pre nadšencov prírodných materiálov. Okrem prírodného ratanu má značné zastúpenie syntetický ratan, ktorý sa vyznačuje značnou obľubou a je takmer na nerozoznanie od jeho prírodného prevedenia. S ratanovým záhradným nábytkom vytvoríte luxusné posedenie a vaša záhrada nadobudne isté čaro. Prírodný ratan je nevyhnutné v zimnom období uložiť do interiérových priestorov.

  • Nábytok z kovu, ktorý je vyrobený z hliníka alebo ocele, je možné výborne kombinovať s farebnými vankúšmi, poduškami ako aj inými textíliami a doplnkami z rôznych materiálov. Údržba nezaberie veľa času, stačí ho raz za čas umyť a máte to.

O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *