Ako vybrať digestor do kuchyne

Digestor zabraňuje šíreniu pachov z varenia tým, že odsáva paru. Patrí k neoddeliteľnej súčasti každej kuchyne. Digestory delíme na nástenné, zabudované, stropné, podskrinkové.


Digestor sa vyberá na základe veľkosti samotnej kuchyne a podľa potrebného a požadovaného výkonu. Súčasťou digestoru je takzvaný tukový filter, ktorý odstraňuje mastnotu. Všetci dobre vieme, že bez digestora to jednoducho nejde, z praktického hľadiska je potrebný pre našu domácnosť a fungovanie v nej. Bez digestora by bolo viac ako pravdepodobné, že pri vyváraní tradičných či netradičných jedál, by nám ich vôňa pohltila celý náš príbytok, ktorý by sa zmenil na guľášový alebo perkeltový, podľa práve pripravovaného jedla, povedzme nadnesene. Našťastie to tak vôbec nemusí byť. Digestory pozostávajú z led osvetlenia, ktoré je šetrnejšie, výkonnejšie, ekologickejšie v porovnaní s halogénovým osvetlením.


Funkcie digestora:

  • Odsávanie pary, pachov a vlhkosti pri varení
  • Pohlcovanie mastnoty, vďaka filtrom proti mastnote
  • Recirkulácia vzduchu, čiže čistenie vzduchu cez filter
  • Dizajnový kúsok

Klasické digestory

Pozostávajú z otvorov na zadnej strane a na bočných stranách, ktoré pripojíte do vývodu komína. Ak nedisponujete vývodom komína, inštaláciu uskutočníte pomocou pachových filtrov s aktívnym uhlím. Práve takýmto spôsobom dochádza k recirkulácii vzduchu, ktorý je následne zbavený pachov a výparov, ktoré sú chtiac nechtiac súčasťou varenia. Do miestnosti sa takýmto spôsobom dostáva čistý vzduch. Výhodou klasického digestora je jednoduchá inštalácia a prijateľná cena pre bežných spotrebiteľov.


Vstavané digestory

Sú vhodnou možnosťou do kuchyne, kde sa už nachádzajú určité vstavané elektrospotrebiče ako je napríklad varná doska, rúra a podobne. Do takéhoto prostredia výborne zapadne aj vstavaný digestor. Aj pri vstavaných digestoroch je odvod vzduchu určený na komínový odvod alebo na recirkuláciu. Vybrať si môžete z ponuky, ktorá oplýva rôznymi rozmermi ako aj špecifickým vzhľadom. Keďže ide o vstavané digestory, to znamená, že sú v podstate skryté a umožňujú vyniknutie kuchyne ako takej. Pozor, spravidla sú výkonnejšie v porovnaní s klasickými digestormi.


Pri výbere digestora zohľadnite jeho výkon a hlučnosť a nezabúdajte na cenové rozpätie, ktoré je pre vás vyhovujúce. Na trhu samozrejme nájdete aj inteligentné digestory s množstvom nastaviteľných funkcií, ktoré dokážu na základe vášho zvolenia a nastavenia hotové zázraky.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *