Ako uskladniť palivové drevo na zimu

Ak patríte k tým, ktorí využívajú kozub ako zdroj tepla, určite v období jesene, máte otázku zásoby dreva na zimu, vyriešenú. To znamená, že drevo máte pripravené na obdobie chladných dní a večerov, ktoré vám bude spríjemňovať oheň vo vašej piecke. Oheň ako element, ktorý prináša silu. Vnútornú silu prekonať náročné obdobie roka, keď je slnka pomenej a my všetci sa chtiac nechtiac viac uzemňujeme a sústredíme na osobné procesy, ktoré temnejšia a tmavšia polovica roka, vyťahuje na povrch.


Zásoby dreva je potrebné vhodným spôsobom uskladniť, aby sme z nich mohli uberať bez rizika jeho znehodnotenia vodou alebo inými prírodnými vplyvmi. V kôlni, ktorá je na uskladnenie dreva vhodne prispôsobená, drevo nevlhne, nie je umiestnené na vlhkej zemi, ale napríklad na drevených paletách a v danom priestore je zaistená cirkulácia vzduchu. Aj keď sa náležitým prípravám palivového dreva na zimu nevyhnete, ale vôňa prírodného dreva a praskajúci oheň v krbe vám to niekoľkonásobne vynahradia. Nehovoriac o príjemnom sálajúcom teple, ktoré vytvára pohodové chvíle, v ktorých sa o niečo jednoduchšie šíri láska, radosť, šťastie z prítomnej chvíle, či zo zdieľania spoločnej atmosféry.


Z praktického dôvodu by malo byť palivové drevo uskladnené v blízkosti príbytku, kde sa používa. Nezabúdajte na to, že aj keď je pre udržanie suchého dreva nevyhnutná cirkulácia vzduchu, má byť pod strechou. Z tohto dôvodu si zabezpečte vhodnú kôlňu alebo prístrešok, ktorý vyhovuje požiadavkám pre uskladnenie palivového dreva. Palivové drevo môžete uskladniť aj iným spôsobom, jeho ukladaním do rôznych regálov, ktoré sú zo strán otvorené. Z dosiek môžete vytvoriť rôzne zaujímavé formy, ktoré následne použijete práve na uskladnenie palivového dreva. Rôzne dekoratívne stojany s drevom využijete na spotrebu pri letných akciách spojených s grilovaním, ktoré navyše môžu vhodne dekorovať vašu terasu. Nechajte sa inšpirovať zaujímavým uskladnením palivového dreva v drevených, kovových alebo aj kamenných formách, v netradičných tvaroch, ktoré majú osobitý štýl.


Takto pripravení na časť roka, kedy sú dni kratšie a chladnejšie, prejdete týmto obdobím v dobrej nálade a ešte si ho aj užijete. Aj tieto dni majú pre nás svoj význam, poskytujú nám možnosti na učenie sa o živote, o vzťahoch a o sebe, zatvárajú nás do našich príbytkov, kde sa odohráva všetko dôležité pre naše smerovanie a osobný rast. Uchopme túto príležitosť a využime ju na maximum so zámerom tvorenia si krajšej reality, o ktorej sme vždy snívali.


Element ohňa, ktorý okrem spomínanej sily prináša aj povzbudzuje, odhodlanie a vôľu pre uskutočnenie našich plánov, je tu s nami vo forme sálajúceho ohňa z našich krbových pecí, aby nás v našich zámeroch podporoval.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *