Ako si zvoliť závesné hojdacie kreslo

Doprajte si pocit pohodlia v závesnom hojdacom kresle. Chvíle oddychu, ktoré venujete sebe, si môžete spríjemniť čítaním dobrej knihy, počúvaním obľúbenej hudby, šálkou kávy, či horúcej čokolády. Spomaľte sa a zažeňte stresy nahromadené z každodenných povinností a rýchleho rytmu bežného dňa využitím závesného hojdacieho kresla. Užite si nekončiaci upokojujúci kolísavý pohyb a v pokojnej atmosfére načúvajte vašim myšlienkam, srdcu, vašej duši. Zabudnite na predsudky, použitie závesného kresla nie je obmedzené vekom a je vhodné pre ženy, mužov a pre všetky vekové kategórie. Stačí ho len správne pripevniť do pevného trámu alebo stropu a o relax máte postarané.

Uvádzame niekoľko tipov, na čo myslieť pri výbere závesného hojdacieho kresla.

1. Umiestnenie závesného hojdacieho kresla

V prvom rade si premyslite, kde chcete kreslo umiestniť. Ak plánujete, že vám bude skrášľovať a spríjemňovať príbytok, vyberte si kreslo, ktoré vám bude váš domov vhodne dopĺňať a dotvárať celkový štýl vašej obývačky, detskej izby, pracovne, či inej miestnosti. V prípade, že uprednostňujete jeho používanie vonku na záhrade alebo terase, kde si budete užívať pôsobenie slnka, vánku, čerstvého vzduchu a pritom sa pohojdávať a vstrebávať energiu okolitého sveta, vyberte si kreslo, ktoré nie je náročné na údržbu, vyznačuje sa dostatočnou pevnosťou, takže vám vydrží na dlhé obdobie a vy sa z jeho užívania budete tešiť mnoho sezón.

2. Výber vhodného materiálu

K prírodným materiálom použitým pri výrobe kresiel sa zaraďuje ratan, bambus, trstina. Krásne vyniknú v interiéroch, kde vytvoria útulný priestor s nezameniteľným vyžarovaním do okolia. Umelý ratan a bambus sa vyznačujú pevnosťou a odolnosťou pred vonkajšími vplyvmi, takže kreslá vyrobené z týchto materiálov sú v značnej miere používané aj v exteriéroch. Doporučujú sa aj kovové a plastové konštrukcie závesných kresiel, ktoré sa vyznačujú stabilitou a jednoduchou údržbou. Kombinácia drevenej konštrukcie a látkového poťahu je jedinečná a možno vhodná práve pre vás.

3. Uchytenie kresla

Závesné kreslá bez stojanu sa upevňujú do pevnej konštrukcie pomocou háku. Ďalšou možnosťou je kreslo so stojanom, ktorý je možné dokúpiť aj samostatne. Ak je kreslo uchytené v stojane, môžete ho premiestňovať z miesta na miesto, podľa toho, ako vám to práve vyhovuje.

4. Nosnosť

Ku každému kreslu je pridelená jeho stanovená nosnosť určená výrobcami kresla. Kreslá pre jednu osobu sa vyznačujú nosnosťou 80 až 130 kg. Ak sú určené pre dve alebo viac osôb, ich nosnosť sa pohybuje vo väčších rozpätiach a to až 160 a viac kg.

5. Vsaďte na štýl

Na trhu nájdete množstvo závesných kresiel v rôznych tvaroch a farbách. Nezabúdajte, že ide o výrazný dizajnový produkt a výrobcovia pri ich tvorbe nechali zapracovať svoju kreativitu. Splňte si aj vy svoje predstavy o bývaní, štýle a pohodlí a doplňte si váš priestor o ideálne závesné hojdacie kreslo pre vás. Kreslo môžete doplniť obľúbenými vankúšmi a potom vám už nezostáva nič iné, ako ponoriť sa do príjemných pocitov, ktoré tento produkt prináša.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *