Ako riešiť zariadenie v garsónke

Garsónka. Jeden otvorený priestor bez samostatného vchodu alebo dverí do ďalšej izby. Spravidla okolo tridsať metrov štvorcových rozlohy. Toto je garsónka. Pre niekoho predstava stiesneného bývania, pre iného fajn v kombinácii s prácou alebo aktívnym spôsobom života, kedy sa veľa času trávi mimo domu. Základom je kuchynský kútik, ktorý si môžete vytvoriť na mieru so všetkým, čo potrebujete a čo vám vyhovuje. Kreativite sa medze nekladú a aj v malom priestore viete vyčarovať úžasné veci, ktoré vám prinesú povzbudenie a dobrú náladu. Čo však v prípade, keď vám rozloha neumožňuje umiestnenie sedačky alebo veľkej postele? Ako si s tým poradiť? Možno vás práve napadlo 2v1. Čo to znamená? Posteľ a sedačka v jednom. Rozkladací gauč. O niečo inou možnosťou je sklápacia posteľ. Aj takto si viete poradiť a zachovať potrebný priestor v garsónke.


Pár typov ako efektívne zariadiť garsónku:

  • Multifunkčný nábytok ako je napríklad rozkladací stôl, sklápacia posteľ alebo rozkladací gauč
  • Svetlé farby podlahy, stien, nábytku
  • Úložný priestor, ktorý vytvárajú napríklad skrinky až ku stropu
  • Rozmiestenie nábytku po stranách obytného priestoru

Poďme teraz k sklápacím posteliam. Na trhu nájdete kvalitné sklápacie postele, do ktorých sa v tomto prípade vyplatí zainvestovať. Zaručia vám kvalitný spánok, vyznačujú sa dlhou životnosťou a ponúkajú dostatočné využitie v plnom rozsahu. Vyhľadávané sklápacie postele pozostávajú z kvalitného sklápacieho mechanizmu. V zloženom stave vyzerajú ako komody alebo skrine. V prípade garsónky sa nábytok, ktorý je možné zložiť a rozložiť, počíta, to znamená, že práve takýto nábytok predstavuje značné plus. Vyznačuje sa účelovosťou a prináša určité výhody.

.

A čo tak rozkladací gauč? Komfortný a kvalitný ako posteľ, príjemný a dostatočne mäkký na celkové zútulnenie príbytku a na maximálne využite. Na trhu sa objavujú aj rohové rozkladacie gauče. Mnohé z nich disponujú úložným priestorom. V garsónke totiž častokrát platí, že obývacia časť je súčasne aj spálňou, takže práve tento produkt poskytuje výborné riešenie, ako sa s danou situáciou popasovať a čo najpraktickejšie ju vyriešiť. Tak, či tak, miestnosť je potrebné rozdeliť na kuchynskú a zvyšnú oddychovú časť. K predeleniu výborne poslúžia skrinky alebo regály s knihami, lampami či inými predmetmi, ktoré môžu dané prostredie vhodne zútulniť a dodať mu ten správny nádych a šmrnc.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *