Aké doplnky zvoliť do obývacej izby

V súčasnosti sa k nám dostávajú informácie, týkajúce sa zariaďovania našich príbytkov, kde sa dôraz kladie na vytváranie, čo najväčšieho priestoru, vyhýbanie sa zbytočnému, nepraktickému a nefunkčnému preplňovaniu jednotlivých miestností predmetmi, ktoré nevyužívame a nepotrebujeme na denné používanie. To znamená, že určitým spôsobom platí veta: Menej je niekedy viac. Čo však v prípade, že sa napriek dobre mieneným radám a pretrvávajúcim trendom, predsa len radi obklopujeme našimi obľúbenými predmetmi, suvenírmi, rôznymi dekoráciami? Tak prečo nie?

Obývačka je ideálnym miestom, ktoré si môžeme takýmto spôsobom skrášliť a prispôsobiť sebe, aby sme sa v nej cítili dostatočne príjemne aj vďaka týmto drobným predmetom. Dámy určite ocenia vystavenie svojich obľúbených váz, ideálne s čerstvými rozvoniavajúcimi kvetmi, ktoré sú charakteristické pre dané obdobie. Ďalej sú to svietniky, sviečky, vonné lampy, vonné tyčinky alebo difuzéry, ktoré sa budú na poličkách krásne vynímať a zároveň okrem svojej estetickej funkcie sú aj v značnej miere využiteľné. Milovníci aromaterapie a esenciálnych olejov si určite prídu na svoje, vytvorením dekoračnej časti tohto typu aj v obývacej izbe.


Využite výšku stien vo vašej obývačke na umiestnenie dostatočného množstva poličiek, ak uvažujete aj o ďalších doplnkoch. Môže to byť trochu zelene v kvetináčoch, ktorá priestor krásne oživí a ozelení. Ďalšiu skupinu tvoria knihy, časopisy, fotografie, obrazy, ktoré o vás napovedia viac, ako si myslíte. Každý doplnok predstavuje váš pomyselný autogram a vypovedá o vašom živote a postoju k nemu, o vašej filozofii a duchovnom presvedčení.

Keď sme už pri tejto téme zdobenia vašej obývačky a vy ste sa odhodlali pustiť sa do tejto tvorivej činnosti naplno, vložiť do nej kus vášho ja, urobte to tak, aby ste z celého procesu, ako aj zo samotného výsledku mali radosť. To je alfa a omega dnešnej doby, dopriať si nevýslovné pocity šťastia aj pomocou maličkostí, drobných materiálnych vecí, ktoré vás dokážu pozitívne naladiť, pripomenúť vám vzácne okamihy, vrátiť vás v čase do vašich výletov a dovoleniek, kedy ste prežívali príjemné chvíle. Nezabúdajte ani na farebné koberčeky a vankúše, ktoré nájdete v ponuke vo svojej nekonečnej rozmanitosti, takže je len na vás, čo si vyberiete so zámerom vytvorenia dokonalého a harmonického celku.


Takto dotvoríte nábytok vhodnými doplnkami a miesto určené na príjemný oddych sa stane ešte viac relaxačným a príjemnejším a vy v ňom budete načerpávať novú energiu a silu pre vaše ďalšie fungovanie a smerovanie.


O autorovi Admin

Píšem, lebo ma to baví ;)

Zobraziť všetky články od Admin →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *